ANA SAYFAKİTAPLARIM


  “SÜNNET” DEYİP GEÇMEYİN


   “SÜNNET” DEYİP GEÇMEYİN

  30/09/2019/Pzrts/Milligazete

  Başkanlar’da Bulgaristan’dan Viyana’nın yakınına kadar köy ve şehirlerde yaşayan Müslümanların, yüz yıldır Müslümanlığını ayakta tutan iki tane Sünnettir.

  Önce kapitalist işgalcilerin esnek zulmüne uğrayarak bir çok haramı işler hale getirilen Müslümanlar, Komünizm işgalinden sonra Farz olan ibadetlerden de soğutulmuşlar.

  Bütün bu bölgenin insanlarını iki tane “Sünnet” Müslümanlıklarını unutturmamış

  Benim gözümle Balkanların Battalgazisi merhum Mustafa’yı şu anda hayatta olan, hafızası ve yürüyüşü dipdiri olan bir Hukuk Felsefesi Öğretim Üyesi olan biri 90 yaşında bana Mustafayla tanışmasını anlattı: “Fakültede ders verirken öğrencilere göre yaşlı olan birine gözüm atkıldı. Ders bitince yanıma geldi ve ilk sözü: ‘Senin dilin kafir, gönlün Müslüman, bu okuldan istifa et ve benim açtığım okula başkan olarak geç’ dedi. Ben de hemen geçtim.

  Biz, gönülden Müslümandık, dilimizden Komünistttik. Hatta Mustafa bana, 1952 yılında benim KGB nin isteği üzerine İslam aleyhine yazdığım büroşürü bile hatırlattı” dedi.

  Müslümanların çoğunluğu farzları bırakmışlar, haramları işlemişler ama çocuklarına Müslüman ismi vermekle, erkek çocukları Sünnet ettirmeyi bıraktıramamışlar.

  Hıristiyan Nüfuz Müdürleri çocuğun adını ne yazarsa yazsın onlar kendi verdikleri Müslüman adını kullanmaya devam etmişler.

  Gizli gizli erkek çocukklarını Sünnet ettirmişler.

  Mustafa, eğitime ağırlık verirken, iyi bir Müslüman Cerrah doktora, istediği paranın çok üstünde para vererek, altına bir araba tahsis ederek, bir davulcu ve bir klarnetçi de vererek on bininin üzerinde çocuğun Sünnetini de yaptırır.

  28 Şubat darbesinin en etkili günlerinde Kurban bayramı yaklaşırken bir İlahiyat Dekanı, “Balıktan da kurban olur, tavuktan da kurban olur” derken dini sahada yetkilendirilmiş biri de “Canım bu kadar tartışmaya gerek yok, Kurban’ın Sünnet olduğunu söyleyenler var, kesmese de olur” dediğinde, o günlerde ben de “Öyle diyorsan, oğlunu ve torununu Sünnet ettirme” demiştim.

  Yıllar öncesinde Mevlana Mesnevisinde özet olarak:

  “Kazvin’li adamın biri, dövmeciye giderek göğsüne aslan resmi yaptırmak ister. Ücrette anlaşırlar. Adam yere yatar. Dövmeci işe başlar. İğnenin her batışında adam bağırmaya başlar. Dayanamayınca “Neresini yapıyorsun? Der. Dövmeci “Sırtını” deyince adam, “Yahu sırtı incecik bir çizgi, yapmasan da belli olmaz. Geç orayı” der. Dövmeci alt taraftan başlar, adam dayanamayınca ayaklar gömleğin içinde kalacak orayı da geç” der. Dövmeci kulakları yaparken Adam, “Kulaklar küçücük olmasa da belli olmaz” der. Her taraf için buna benzer sözler söyleyince dövmeci “Kalk, sırtsız, kulaksız, ayaksız, gözsüz aslan olmaz” deyiverir. (Mesnevi Şerhi, terceme Tahir’ül Mevlevi beyit no: 2982-3000)

  09/09/2002 tarihli Milligazete’deki makalemin adı “Ezan Delileri” idi.

  Ecevit, yılmaz, Bahçeli hükümetinde çocuklara Kur’an okuma yasağının kanununu çıkardıkları dönemde yazmıştım bu makalemi ve başarılı olamayacaklarını söylemiştim.

  Kocaman cüsseli, küçücük beyinli komünist imparatorluğu, iki Sünnetle başa çıkamadan “Caaark” diye çöktü.

  Kapitalist ve komünist sömürgenler, kendileri başaramayınca, içimizden bazılarını “Sünnet Düşmanı” olarak piyasaya sürdüler, ama 25 yıllık mazilerinde meydana getirdikleri, okyanusa tüküren adamın tükürüğü kadar etki meydana getiremedi. Bizimkilere yazık oldu.