ANA SAYFAKİTAPLARIM


  DANANIN KUYRUĞU KOPTU


   DANANIN KUYRUĞU KOPTU

  17/05/2018

  Gecenin geç vaktinde mahalleyi gürültüyle uyandıran ve tehditler savuran mafya bozuntusu, uykusu kaçanların en başında gelir.

  Huzursuzlar huzuru bozarlar.

  Dünyanın başına bela olanların vatandaşları korkudan ülke dışına çıkamaz oldular.

  Hatta yetkililer, dünya devletlerinin yarısından fazlasının adlarını vererek “Bu ülkelere gitmeyin” diye vatandaşlarını uyardılar.

  Korkuturken korkmak diye buna denir.

  Yalnız dış devletlere düşman değil, kendi halkına da düşmanlık yapıyor.

  Her gün ellinin üzerinde insan öldürülüyormuş.

  Anadolu Ajansının 2008 de yayınladığı habere göre “2008'de 16 bin 272 kişinin öldürüldüğünü, bu rakamın ise günde 45 kişiye denk geldiğini kaydetti.

  FBI istatistiklerine göre 2008'de 834 binden fazla kişi yaralandı ya da dövüldü, 441 bin 885 kişi soyuldu ve 89 bin kadın tecavüze uğradı.”

  Hatta terör devleti olan İsrail’in 70 yılda ulaştığı rakamı Amerika her sene geride bırakıyor.

  Meksika ve Güney Amerika’da neredeyse her evde ya öldürdüğü veya sakat bıraktığı bir insan var.

  İlave olarak terör devleti İsrail’in başarılı bir terör devleti olması için silah, para ve siyaset desteği veriyor.

  Bu zulümler, zamanla kendini dövene aşık ediyor ki hala “Keşke Amerika gibi olabilseydik” diyenlerimiz var.

  Firavunun zalim saltanatı, Haman’ın inkarcı eğitimi, Karun’un sömürgen maliyesi, İsrail oğullarından bazılarının gözünü önce korkutmuş sonra onlara özenme başlatmış, mazlum ve mağdurlar  da “Keşke bizde öyle olsaydık” dediklerini şöyle haber verir Rabbimiz:

  فَخَرَجَ عَلَى قَوْمِهِ فِي زِينَتِهِ قَالَ الَّذِينَ يُرِيدُونَ الْحَيَاةَ الدُّنْيَا يَا لَيْتَ لَنَا مِثْلَ مَا أُوتِيَ قَارُونُ إِنَّهُ لَذُو حَظٍّ عَظِيمٍ

  “(Karun, bir gün) kavminin karşısına ziyneti içinde çıktı. Dünya haya­tını isteyen­ler "Keşke Ka­run’a verilenlerin benzeri bizim de (olsaydı). Şüphesiz o büyük pay sahibidir." dediler.

  وَقَالَ الَّذِينَ أُوتُوا الْعِلْمَ وَيْلَكُمْ ثَوَابُ اللَّهِ خَيْرٌ لِمَنْ آَمَنَ وَعَمِلَ صَالِحًا وَلَا يُلَقَّاهَا إِلَّا الصَّابِرُونَ

  “Kendilerine ilim verilenler "Yazıklar olsun size, iman edip salih amel işleyene Allah'ın sevabı daha hayırlıdır. Ona da ancak sabre­denler ka­vuşturulur." dediler.

  فَخَسَفْنَا بِهِ وَبِدَارِهِ الْأَرْضَ فَمَا كَانَ لَهُ مِنْ فِئَةٍ يَنْصُرُونَهُ مِنْ دُونِ اللَّهِ وَمَا كَانَ مِنَ الْمُنْتَصِرِينَ

        Karun'u ve yurdunu yerin dibine batırıverdik. Allah'tan başka ona yardım edecek hiçbir topluluk olmadı. Kendini kurtara­bileceklerden de de­ğildi.

  وَأَصْبَحَ الَّذِينَ تَمَنَّوْا مَكَانَهُ بِالْأَمْسِ يَقُولُونَ وَيْكَأَنَّ اللَّهَ يَبْسُطُ الرِّزْقَ لِمَنْ يَشَاءُ مِنْ عِبَادِهِ وَيَقْدِرُ لَوْلَا أَنْ مَنَّ اللَّهُ عَلَيْنَا لَخَسَفَ بِنَا وَيْكَأَنَّهُ لَا يُفْلِحُ الْكَافِرُونَ

  Dün onun yerinde olmayı isteyenler; "vay be! demek Allah dile­di­ğine rızkı bol veriyor, dilediğine dar veriyor.  Eğer Allah, bize Lûtfetmemiş olsaydı bizi de yerin dibine geçirirdi. Vay be! demek ki kâ­firler felah bulmazlar." dediler.

  تِلْكَ الدَّارُ الْآَخِرَةُ نَجْعَلُهَا لِلَّذِينَ لَا يُرِيدُونَ عُلُوًّا فِي الْأَرْضِ وَلَا فَسَادًا وَالْعَاقِبَةُ لِلْمُتَّقِينَ

  “İşte bu âhiret yurdunu biz, yeryüzünde kibirlenmeyi ve boz­gun­cu­luğu iste­me­yenlere veririz. Sonuç mûttakilerindir.” (Kasas süresi ayet 28/79-83)

  Ama mahşer yerinde azaplarını gördüklerinde o özendikleriyle beraber cehenneme gittiklerinde:

  يَا وَيْلَتَا لَيْتَنِي لَمْ أَتَّخِذْ فُلَانًا خَلِيلًا

  "Yazık bana keşke filanı dost edinmeseydim" (Furkan süresi ayet 25/28) diyeceklerini haber verir.

  Biz, mahşere varmadan  uyandık. Yetmiş yıldır ona benzemek için yüzümüze tükürdüğünde yağmur kabul ettik, e

  Emir verdiğinde “Beni seçti” diyerek hava attık,

  Başımıza çuval geçirdiğinde gözümüz açıldı,

  Gemimize kurşun sıktığında kendimize geldik,

  Yakaladığımız teröristlerin elindeki silah, cebindeki paranın ona ait olduğunu gördük,

  Kudüse ayak bastığı ve elçiliğini açtığı gün yetmişin üzerinde Müslümanı kurban kestirdiğini ve üç bine yakın yaralının da bu açılışı dünya unutmasınlar diye damgalandığını gördük ve sağ-sol bütün halkımız ilk defa birlikte hareket ediverdi.

  Şehir eşkıyası, hakime rüşvet vererek her türlü suçunun üstünü kapatırmış.

  Hatırlı ve zengin birini de suçlayarak hakime başvurmuş ve bir danayı rüşvet olarak vermiş.

  Zengin adam, durumu öğrenince eşkıyanın danasından daha güçlü bir danayı hakime teslim etmiş.

  Hakim iki danayı yanyana görünce “Ben rüşvet almam, bu iki dananın kuyruklarını birbirine bağlayalım ters yönde kaçmalarını sağlayalım ve kimin danasının kuyruğu koparsa o kaybeder” demiş ve zengin davayı kazanmış.

  Bu son Filistin olayıyla İsrail danasının kuyruğu koptu, Amerika’nın foyasını dünya gördü.

  Daha iflah olmaz.