ANA SAYFAKİTAPLARIM


  HALA BU EĞİTİMDE KİM ISRAR EDİYOR


   HALA BU EĞİTİMDE KİM ISRAR EDİYOR

  11/02/2021

  Mahmut Toptaş

  İncir çekirdeğinde incir ağacının projesinin yazılı olduğunu biliriz.

  Bittiği yerde dalını, budağını, yaprağını ve meyvesini görürüz.

  Gül dalını ekeriz, baharda ondan gül bekleriz.

  Buluttan yağmur, güneşten ısı, ışık ve gıda bekleriz.

  Eğitim kurumlarıyla körpe beyinlere ekilen bilgi tohumlarından da ilim ve edep bekleriz.

  İlim ve edep ise, okuldan mezun olanların başladığı iş ne ise orada görülmeye başlar.

  Kalem, pergel, gönye, metre, kronometre…gibi şeyler işlemeye ve Hakkın rızası, halkın menfaati olacak ve ihtiyaçlarını yerden göğe kadar karşılayacak şeyler üretirler.

  Ama bu gün Lise veya Üniversite mezunlarının elinde akşam haberlerinde bıçak, sopa, silah ve kan görüyoruz.

  Ben bu eğitimin altmış yılını bilirim.

  Siz, yaşınıza göre benden fazlasını veya azını bilirsiniz.

  Bu eğitimin en seçkin, en yetkin, en olgun örnekleri, Büyük Millet Meclisinde toplanmış olduğundan, onların birbirleri hakkında söylediklerinden anlıyoruz ki, eğitimimiz yanlış bilgi tohumları saçıyor dünyanın en değerli beyin ülkesine.

   Zerdali dalında Zakkum bitmediği gibi, Ağrı dağında Zeytin çıkmadığı gibi, Müslüman ülkesinde gavurluk yetiştirmeye çalışanlar, hem gavurluğa yazık ettiler, hem Müslüman beyinlere yazık ettiler ve ikisi arasında gelip-giden iki yüzlü insanlar yetiştirdiler.

  Her akşam haberlerinde arkadaşını bıçaklayan gençler, hanımı kurşunlayan adamlar, kocasına eve girme yasağı koyduran hanımlar, uyuşturucudan can veren gencecik, taze fidanlar, hemen hemen hepsi en azından Lise eğitiminden geçmiş insanlar.

  On iki yıllık eğitimle, 21 yaşında iken İstanbul’u fetheden komutan, Tıbbın Kanununu yazan İbni Sina, dünyaca Sosyolojinin kurucusu kabul edilen İbni Haldun….yetiştiren sistem nerede.. Konya’nın verimli arazilerine buğday yerine pıtrak dikeni eker gibi günahsız çocukların bembeyaz sayfalarına simsiyah bir dünya resmi çizenler nerede?

  Dünyanın en seçkin, en yetkin, en olgun kabul edilen devleti Amerika, dünyada en fazla insan öldüren devlet unvanını elinde tutuyor.

  Hepsine sözünü tutturuyor ama şakağına silah dayayarak tutturuyor.

  Bizim belleğimizde bile dünyanın bütün ilimleri, onların Üniversitelerinde üretildiği kaydedilmiş de, peki bu ülkelerde can ve mal güvenliği ne durumda sorusuna, oranın hayranları bile iyi şeyler söylemediği gibi, iyiliklerini söyleyenleri de o ülkenin suç istatistikleri yalanlıyor.

  İslam aleminde birbirlerine iyi gözle bakmayan, bütün İslami hareketlerin en etkinlerinin bin ayrı gurubun başkanlarının ve üyelerinin en kötü taraflarını toplasanız, bir tek Amerikalı subayın, emir komuta zinciri içinde Ebu Gureyb  hapishanesinde yaptığı cinayet ve hıyanetleri önce kaydedip sonra yine komutan ve Başkanlarına kadar hepsinin bilgisi için yayınlama cinayetine denk gelemez.

  Dünyadaki bütün hırsızların, çetelerin, soyguncuların, eşkıyaların… çaldığı ve öldürdüğü, Amerika’nın, Güney Amerika ve Asya’da çalıp öldürdüğüne denk gelmez.

  Hala bu eğitimde ısrar etmenin faydası yok.