ANA SAYFAKİTAPLARIM


  İNSALIĞIN EN ÖNCELİKLİ İHTİYACI İSLAMDIR


  İNSALIĞIN EN ÖNCELİKLİ İHTİYACI İSLAMDIR

  Tarihçilerimizin büyük bir kısmı Kızılderililerin Türk olduğunu söylediler ve yazdılar.

  Televizyonlarda ispata çalıştılar.

  Kılık kıyafetlerinden, eşeklerinin semerinden, çadır şekillerinden, konuştukları kelimeler içinde yüzlerce Türkçe kelime olduğundan hareketle bu iddiayı dillendirdiler.

  Ben, saham olmadığı için bir şey demiyorum.

  Rabbimizin Kur’an-i Keriminde bütün insanlığın bir erkekle bir kadından yayıldığını haber vermesi, sevgili peygamberimizin “Hepiniz Adem’densiniz, Adem de topraktandır” hadisi bizim için yeterlidir.

  Macarların da aslının Türk olduğu konusunda yazılıp söylenenler, Kızılderililerinkinden biraz daha kuvvetlidir.

  Ama hem Kızılderililer, hem Macarlar, Türk olduklarını söylemedikleri gibi Türklerin yanında yer almazlar.

  Hatta birinci dünya harbinde bize karşı savaşmışlardır.

  Yani bizim kimliğimizi, birliğimizi, dirliğimizi sağlayan İslam dinidir.

  Merhum Necmeddin Erbakan başkanlığında İslam Birliği hareketine katılanlara baktığımızda Malezya’dan Fasa kadar her ırktan Müslümanlar var.

  Bu günler de İslam Ordusu fikri hayat bulmaya başladığında yine bizi bir araya getirenin İslam olduğunu görüyoruz.

  Kıbrıs’ı bir gecede fethettik ama aradan 36 yıl geçtiği halde İslami Eğitim vermeye geçemedik.

  Kıbrıs’ta 2004 yılında yapılan seçimde Kuzey Kıbrıs halkının yüzde altmış beşinin Rumlarla birleşmeyi istediğini gördük.

  22/04/2007 tarihinde Van Ticaret ve Sanayi Odası salonunda konferans verdikten sonra birlikte yemek yediğimiz beş tane Medrese hocasının ortak söylediği söz “Medreselerimizi kapatmada devletle PKK birlikte hareket ettiler. PKK buradaki öğrenciler bizimle dağda olması gerekirken siz bunları engelliyorsunuz” sözü oldu, devlet ise “Siz burada şeriat ilmi veriyorsunuz” dedi ve ikisi birlikte medreselerimizi kapattılar” dediler.

  Cerrahpaşa Tıp fakültesi öğrencilerine 1985-87 yıllarında yaptığım akaid dersleri kasetten çözülerek 1988 yılında yayınlandı.

  Bakü’de Öğretim Üyesi olan sayın Sacit Adalı beyefendi u kitabı Rusçaya terceme ettirmiş ve kitap 50 binin üzerinde basıldı ve Türk Cumhuriyetlerinde müftülükler ve çeşitli dernekler eliyle parasız dağıtıldı.

  Şamil Basayev’e beş bin kitap teslim edildiğinde beş bin silahtan daha değerli oldu bizim için” demiş.

  Hocalı’ya, Kerkük’e, Mora’ya, Türkmen dağına, Kıbrıs’a, Myanmar’a, Tuareklere, Türkiye Büyük Millet Meclisindeki vekillere ve müvekkilllere, Avrupa’daki işçilerimize, Japonya’daki Müslümanlara birinci derecede en fazla lazım olan İslami Bilgiler ve o bilgilerin hayata nasıl geçirileceği eğitimidir.

  Bizim başka sığınağımız, sarılacağımız yoktur.

  Yalnız Müslümanlara değil, şu anda yaşayan yedi milyarın kalbini, kalıbını, canını, tenini yaratan, yaşatan ve yöneten Allah celle celalühün dinine yedi milyar insanın havadan daha fazla ihtiyacı vardır.

  Havamız bize bir ömür boyu hayat sağlar ama İslam dini öbür hayatta da sonu gelmez cennet hayatı sağlar.