ANA SAYFAKİTAPLARIM


  İNTERPOLÜN BAŞKANI GÜVENLİKTE DEĞİL


  İNTERPOLÜN BAŞKANI GÜVENLİKTE DEĞİL
  08/10/2018/Pzrts/Milligazete
  Dünyada ilk isyanı yapan Kabil, Peygamber çocuğudur. ilk kanı akıtan da Kabil, Hazreti Adem’in oğludur.
  Kardeşi Habil’i öldürür.
  Rabbimiz bu konuyu şöyle haber verir:
  وَاتْلُ عَلَيْهِمْ نَبَأَ ابْنَيْ آَدَمَ بِالْحَقِّ إِذْ قَرَّبَا قُرْبَانًا فَتُقُبِّلَ مِنْ أَحَدِهِمَا وَلَمْ يُتَقَبَّلْ مِنَ الْآَخَرِ قَالَ لَأَقْتُلَنَّكَ قَالَ إِنَّمَا يَتَقَبَّلُ اللَّهُ مِنَ الْمُتَّقِينَ
  “Onlara, Adem'in iki oğlunun gerçek haberini oku. Hani ikisi de Allah'a kurban sunmuşlardı, birinden kabul edilmiş, diğerinden kabul edilmemişti. Kurbanı kabul edilmeyen (Kabil) "Seni muhakkak öldüreceğim" deyince, Kardeşi (Habil) "Allah ancak sakınanlardan kabul eder.” Dedi.
  لَئِنْ بَسَطْتَ إِلَيَّ يَدَكَ لِتَقْتُلَنِي مَا أَنَا بِبَاسِطٍ يَدِيَ إِلَيْكَ لِأَقْتُلَكَ إِنِّي أَخَافُ اللَّهَ رَبَّ الْعَالَمِينَ
  Eğer sen, beni öldürmek için elini uzatırsan, ben seni öldürmek için elimi uzatmayacağım. Ben âlemlerin Rabbi Allah’tan korkarım.
  إِنِّي أُرِيدُ أَنْ تَبُوءَ بِإِثْمِي وَإِثْمِكَ فَتَكُونَ مِنْ أَصْحَابِ النَّارِ وَذَلِكَ جَزَاءُ الظَّالِمِينَ
  Dilerim hem benim günahımı, hem kendi günahını yüklenir cehennem halkından olursun. Zalimlerin cezası işte budur." dedi.
  فَطَوَّعَتْ لَهُ نَفْسُهُ قَتْلَ أَخِيهِ فَقَتَلَهُ فَأَصْبَحَ مِنَ الْخَاسِرِينَ
  Nefsi ona kardeşini öldürmeyi teşvik etti. O’nu öldürdü de zarara uğrayanlardan oldu.
  فَبَعَثَ اللَّهُ غُرَابًا يَبْحَثُ فِي الْأَرْضِ لِيُرِيَهُ كَيْفَ يُوَارِي سَوْأَةَ أَخِيهِ قَالَ يَا وَيْلَتَا أَعَجَزْتُ أَنْ أَكُونَ مِثْلَ هَذَا الْغُرَابِ فَأُوَارِيَ سَوْأَةَ أَخِي فَأَصْبَحَ مِنَ النَّادِمِينَ
  Kardeşinin cesedini nasıl gömeceğini göstermek üzere, Allah toprağı eşeleyen bir karga gönderdi. "Yazıklar olsun bana, kardeşimin cesedini gömme konusunda şu karga kadar olmaktan aciz mi kaldım" dedi ve pişman olanlardan oldu.” (Maide süresi ayet 5/27-31)
  Ayetin açıkça söylediği, Adem aleyhisselamın iki oğlu arasında meydana gelen bir çatışmada, birinin Mütteki/Allahın kurallarına uygun hareket eden olduğu, öbürünün isyan ettiğidir.
  Ayette, çatışmanın sebebi bildirilmiyor. Ama tefsir kitaplarında açıklandığı kadarıyla işin içinde kadın vardır.
  İlk isyan oluyor ve ilk kan akıyor.
  İsyan eden Kabil isimli oğul, kardeşini öldürür ve ilk kanı akıtır.
  İlk ölüm olayı olduğundan cesedi ne yapacağını bilemediğinden Karganın kılavuzluğunda kardeşini toprağa gömer.
  İlk isyan, ilk anarşi budur.
  Tabiat kanunlarını yaratan Allah celle celalüh, Adem aleyhisselamla bereber gönderdiği sayfalarla o insanlık ailesini kitabı olan peygamberle göndermiş ama ilk isyanı Kabil başlatmış.
  Şu anda her gün akıtılan her kanın arkasında Allah celle celalühün koyduğu kuralları elleriyle arkaya atmaları ve kendi beyinlerinin salgısıyla hareket etmeleri vardır.
  Bu hafta içinde ABD Başkanı Trump, "Kürtler muhteşem insanlar. Bizim için de öldüler. Bunu unutmayacağım" diyor.
  Selahaddin’i Eyyubi ve askerleri, dünyaya Allah’ın adaletinin yayılması ve Allah’ın rızasının kazanılması için şehit olurlarken, onun ırkından geldiğini söyleyenler için bir Trump çıkıyor ve “Bizim için de öldüler” diyor.
  Trump da, Putin de, Allah’ın velisi de, delisi de kendi vücudunun yönetimini bir dakikalığına teslim almayı kabul etmez.
  Geçelim kendi yönetiminde olmasını, dünyanın en mükemmel hastahanesinde, en kaliteli doktorların nezaretin beş dakikalığına, teninin tabii akışını durdurup, doktorların yönetmesine razı olmazlar, ama toplumu yaratan, toplum yasalarını koyan Rabbimizin kanunlarını askıya alıp, kendi beyin salgılarıyla yönetmeye kalkınca, dünyanın en medeni diye kabul ettirildiği devletin başı ve askerleri yılda bir milyon insanın ölümüne sebep oluyor, dünyanın en büyük polis teşkilatı İnterpol’ün başı dahi güvenlikte olmuyor.
  Kasım 2016 da İnterpol başkanlığına seçilen Çin asıllı 64 yaşındaki Hongwei Meng, 29 Eylül’den beri kayıp.
  Dünyanın en büyük polis teşkilatı on gündür başkanını bulamıyor.
  Tabiat kanunlarının dengesini çıkarlar uğruna bozunca ne sonuç vereceğini bilemeyen insanlar, zararını görünce doğa sever olurlar ya işte öyle bir şey.
  Toplumun bünyesini de vücuda benzetmiş sevgili peygamberimiz (S.A.V.).
  O halde bütün dünya insanına sesimiz:
  Geliniz, kendi aklınızın gölgesini kanun yapıp, birkaç kişinin aklına milyarlarca insanın aklını kurban yapmayalım.
  Yazık oluyor bu akıtılan kanlara ve kıyılan canlara.