ANA SAYFAKİTAPLARIM


  05.06.2013


  MİRACI İNKAR EDENLERE

  Damlanın can ve tene dönüşüp canan olduğunu görüyor, ama Miracı inkar ediyor.

  Çekirdeğin çınar olduğunu, gölgesinde serinlediğini biliyor, ama miracı aklına aldıramıyor.

  Buharın göklerde seyahat ettikten sonra ölü topraklara yağdığını, susuz yaprakları suladığını bilimsel olarak açıklıyor ama Miraca itiraz ediyor.

  Allah’ın yarattığı tonlarca demiri, yükü ve insanları havada kendisi uçuruyor ama Allah’ın peygamberini uçurduğuna inanası gelmiyor.

  Allah’ın yarattığı yıldızın ışığının hızının saniyede üç yüz bin kilometreye ulaştığını kafir bilim adamı söylediğinde inanıyor ama yıldızı, ışığı, hızı, insanı, bilim adamını yaratan Allah’ın kendi peygamberini gökyüzüne çıkarmasına inanmamak için diretiyor.

  Toprağın çiçeğe, çiçeğin sebze ve meyveye, meyvenin kaşa, göze, kirpiğe, sevgiliye yükseldiğini biliyor da bütün bunları yaratan Allah’ın Muhammed aleyhisselamı Miraca çıkarmasına aklı yatmıyor.

  Bilim adamları, zerrenin sırrına ermek için binlerce yıldır çalışmalarına devam ederken, atomu parçaladıkları halde “Tamam, bundan ötesi yoktur” diyemedikleri ve araştırmalarına devam ettikleri halde zerrenin dibine bile varılamadığını duyan ve hayretler içinde kalan bazı akılsızlarımız zerreyi de atomu da, atomu parçalayanı da yaratanın Miraç mucizesine inanmakta zorluk çekiyorlar.

  Havada uçakla İstanbul’dan Ankara’ya uçarken Miraca itiraz edene ne demeli?

  Balona Helyum gazı koydukları zaman göklere yükseldiğini, bidonun içini havayla doldurduklarında su üzerinde yürüdüğünü ve batmadığını gördükleri halde Rabbin kelamıyla gönlü dopdolu kılınan sevgili peygamberimizin göklere yükselmesini çağdaşlığına yakıştıramıyor.

  Bizim İsra ve Miraca iman etmemiz günde bir kaç defa Şuara süresinin son ayetinden olan “Ve selamün alel mürselin/bütün peygamberlere selam olsun” diye selam gönderdiğimiz peygamberlerden Adem, Yahya, İsa, Yusuf, İdris, Harun, Musa, İbrahim  aleyhisseamları anarak kendimize örnek ve önder olduklarını, onların yolunda olduğumuzu hatırlar ve onlar gibi davranmaya çalışırız.

  Bu günlerde vaazlarımızda, konferanslarımızda, seminerlerimizde, sohbetlerimizde Miraç günü farz kılınan ve  bizim birlik ve beraberliğimizi sağlayan beş vakit namaz üzerinde biraz daha fazla dururuz.

  Çayırda kazığa bağlılar gibi çıkara bağlı birlikteliklerin bize yakışmayacağının, bizi birleştirenin yalnız Allaha kulluk olduğunun şuurunu bu günlerde biraz daha kuvvetlendiririz.

  Siyonistler, bir yıl boyunca bizi uysallaştırmak, layt Müslüman yapmak için dünya genelinde milyonlarca dolar harcarlar ama Mirac gecesinde uysal Müslüman da, layt Müslüman da ilk kıblesinin kalbinde dolaşan kanlı ayakları hatırlar bir yılda kendisine takılan yularları sıyırır atar.

  Namazlarımıza dikkat edelim.

  Bakara süresinin son iki ayetinin, İsra süresinin birinci sayfasındaki ayetlerin, Necm süresinin birinci sayfasındaki ayetlerin anlamlarını evinizde olan bir tefsirden okuyuverin.

  İsra ve Miracınız mübarek olsun.