ANA SAYFAKİTAPLARIM


  07.01.2014


   

  İKİ TARAF DA KARDEŞİMDİR

  Zenci boksör Muhammed Ali Clay, bizim has kardeşimizdir.

  Avusturalya’da adını bilmediğim Müslüman Aborjin de kardeşimizdir.

  Avusturalya’ya gittiğimde öğrendim ki Vahhabi kardeşler, Avusturalya’da bir çok Aborjin’in Müslüman olmasına sebep olmuşlar.

  Türkiye’de bizler ise Vehhabi’lerin bir kaç yanlışını gözümüzün önüne getirerek ne düşmanlıklar sergiledik.

  Afganistan’da mücahitler, ülkelerini işgal eden Amerikan askerlerini öldürdüğünden dolayı Amerika onları “Terörist” ilan ettiği için bizlerde yazılarımızda, haberlerimizde ve konuşmalarımızda Amerikan dilini kullandık ve kardeşlerimize düşman kesildik.

  Dağıstan’da, Çeçenistan’da yetmiş yıl İslam’ın unutulmasını engelleyen tarikatçılar da kardeşimdir, komünizm yıkıldıktan sonra oralara şeriat ihraç edenler de kardeşimdir.

  Tarikatçıların şeriatçılara karşı tavırlarını tasvip etmek mümkin olmadığı gibi, şeriatçıların tarikatçılara karşı tavırlarını da tasvip edemem.

  Ancak bunların her ikisi de İslam dininin bir tarafını gündeme getirerek bir bütünü tamamlıyorlar.

  Somali’de İslami mücadele veren eş-Şebab hareketinde bulunanların hepsi benim din kardeşidir.

  Başkent Mogadişu’da  Amerikan ordusu tarafından korunan ve ülkenin yüzde seksen beşine hakim eş-Şebab’a karşı savaş ilan eden Cumhurbaşkanı da kardeşimizdir.

  Yanlış yapmaktadır ama kardeşimizdir.

  İhanet içindedir ama kardeşimizdir.

  Mogadişu şehrinde Cumhurbaşkanını imkanlarıyla Kur’an dersleri verilirken, ülkenin yüzde seksen beşinde eş-Şebab tarafından da Kur’an dersleri verilmektedir.

  Kavga neden devam eder?

  Zayıf bünyelere giren mikrop gibi zayıf nefislere giren kafirlerin mikrobu bizi birbirimize düşürüyor.

  Dünyanın en uzak yerlerinde Müslümanlar arasında çatışma haberlerini duyduğumda hangisinin haklı olduğunu tespit etme imkanım olmadığında bu iki taraftan hangisinin yanında İsrail ve Amerika varsa karşı tarafın haklı olduğunu gördüm bu güne kadar.

  Ama ben, haklı olanı da haksız olanı da imanları hatırına kardeş olarak kabul ediyorum.

  Atalarımız, “Kardeş olsun da kanlım olsun” demiş. Ama biz, “Kardeş olsun da kanlım olmasın” diyelim ve fakat eğer kanlımız olmuşsa yine de elin gavurundan kardeş katili Müslüman iyidir.

  Kardeş katili Müslüman, büyük günah işlemiştir, Allah dilerse afveder ama kafir olarak ölenin afvı mümkin değildir.

  Kardeş kardeşi bıçaklasa da sonra döner kucaklar.

  Ama kafir Afganistan’da şehit ettiği Afgan halkından on kadarını bir çukura doldurduktan sonra katil askerler emir komuta zinciri içerisinde toplu halde aynı anda şehitlerin üzerine işediklerini basından resimleriyle beraber gördük ve okuduk.

  Yanlış yapan şeyhlerimiz, alimlerimiz, siyasilerimiz, ağabeylerimiz, önderlerimiz, liderlerimiz bir gün ölürler ama bu İslam dini kıyamete kadar devam edecektir.

  Kafire karşı kullanacağınız silahınızı da, dil kılıcınızı da Müslümana karşı kullanmayın.

  Kardeşlerinizin yanlışlarını desteklemeyin, düzeltin ama o yanlış yapan Müslüman kardeşinize imanı nedeniyle saldıran kafire de dersini verin.