ANA SAYFAKİTAPLARIM


  15.08.2014


   

  ÖLÜMSÜZ OLMAK İSTER MİSİNİZ?

  Ölümsüz olma isteği her insanın içinde vardır ama herkesin sonunda öldüğünü görünce böyle bir şeyin ancak masallarda olduğunu anlar.

  Bunun üzerine ölümsüz eserler yaparak adının ölümsüzleşmesini isterler.

  Bu istek de dinimize göre doğru bir istektir.

  İbrahim aleyhisselamın duasında:

  “Sonra gelenler arasında bana doğruluk dili kıl. (Geride ka­lanlara hoş bir sada bırakayım. Beni, naim cennetinin varisle­rinden kıl.”  (Şuara süresi ayet 84-85) Diyerek Rabbine yalvarır. Duası kabul olmuş ki şu anda dünyamızda milyonlarca insanımızın adı İbrahim’dir.

  Mimar Sinan’ın eserleri var oldukça hayırla anılmaya devam edecektir.

  Firavun, Nemrut, Karun gibilerin yolundan gidenlerin putlaşan heykellerini yapanlar da lanetle anılmaya devam edileceklerdir.

  Son günlerde söylenen “Mücahitti müteahhit oldu” sözü ölümsüzlük yolunda koşarken yolunun üzerine atılıverilen “ölü ve kokmuş oğlak cesedi” gibi olan dünya malına abananlar, ölümsüzlük suyuna tam kavuşacakları anda geberip gitmeyi tercih edenlerdir.

  İster kuş tüylü, ipek kumaşlı yataklarda yaşayın, ister kıl taraklarda yatmaya mahkum edilin, değişmez, eceliniz geldiği anda öleceksiniz. Ne bir an ileri ne bir an geri kalır.

  Ölümün olmadığı cennete doğru koşarken cehennem yoluna gidenlere engel olmak ve onların yolunu da cennete çevirmek için en değerli malı olan canını bu yola kurban veren Şehit için Rabbimiz bakınız ne buyurur:

   “Allah yolunda öldürülenlere "ölüler" deme­yin. Bilakis onlar di­ri­dirler, fakat siz farkında değilsi­niz.” (Bakara süresi ayet 154)

   “Allah yolunda öldürülen­leri sakın ölüler sanmayınız. Bila­kis di­ridirler, Rableri katında rızklandırılırlar.” (Al-i Imran süresi ayet 169)

  Hayy olan Allah’ın sözüne kulak verirsen abıhayatı, ölümsüzlüğü bulmuş olursun.

  O Kur’anın ayetlerinden Cenneti müjdeleyen ayetler, meltem rüzgarları gibidir.

  Cehennem ayetleri de kasırgalar, fırtınalar gibidir.

  Tabiatın düzenli devamı için melteme de kasırgaya da ihtiyaç vardır.

  Ruhumuzun dalgalanması bu ayetlere göre olmalıdır.

  Altın, Dolar, Euro’nun dalgalanmasına göre ruhunda fırtınalar esenler bu dünyada rahat olmadıkları gibi ölünce de “bir varmış bir yokmuş” gibi olurlar.

  “Ölü ve kokmuş oğlak” gibi dünya malıyla bizi “Gri Türkler” arasına kattılar.

  Dinime düşman olanlar, dünyanın her tarafında Müslüman öldürürlerken bize de sırıtıveriyorlar ve biz de bu sırıtmaya aldanıyoruz.

  Kur’an-i Kerimin her ayeti gerçek Müslümanlara hayat verirken, Kısas ayetinde bile hayat olduğunu haber verir Rabbimiz. (Bakara süresi ayet 179)

  Tenden gelen hayat yağımız her gün her saat ve dakikada tükeniyor.

  Bu dünya bataklığında yaşımıza göre hepimiz kabre doğru batıyoruz.

  Bu halde iken mala sarılanlar daha çabuk batacaklar.

  İmana sarılanlar, hayat kandillerini Eşhedü En La ilahe illallah, Muhamedün rasülüllah” yağıyla takviye edenler hem bu dünyada servetin dağılımını dünyanın sahibi olan Allah’ın kurallarına göre yapacaklar, hem de ahirette ölümsüzlüğü tadacaklar.