ANA SAYFAKİTAPLARIM


  16.06.2014


  BİZE BİN ŞEYLER OLUYOR

  29/03/2012 tarihli yazımda şöyle demiştim:

  “Filistin’de yıllardır asil bir mücadele veren Hamas’a mensup insanlar saf dışı edilerek, eski sertlikleri alınmış, iğdiş edilmiş eski komünistlikten batı yanlısına dönüştürülmüş el-Fetih üyeleriyle seçime gidilmeye çalışıldığı gibi, Suriye’de de sıkışan gaddar aileyi iki sene daha rahatlatıp İslami kesimi iğdişleştirme dönemi hazırlanıyor gibi.

  Açlıktan öldürdüğü insana cenazesinde yemek gönderen adam gibi,

  Soğuktan dondurduğu insanın kefen parasını gönderiveren gibi,

  Zalimi yakalamak üzere iken önüne çıkan birinin “sana daha büyük silah vereyim” diyerek zalimin köşeyi dönüp karanlıkta kaybolmasını sağlayan dost gibi olmamaya dikkat edelim.

  Batı, Beşşar ailesinin yerini alacak, batının ve İsrail’in her dediğini tutacak bir Sünni lider çıkmadıkça bu aileyi desteklemeye devam edecektir.

  Şimdilik iki seneyi kazanırsa ondan sonrasını onlar halledeceklerine inanırlar.

  Diri olanları bu iki senede yok edeceklerine, yumuşamaya uygun olanları makam, para ve “ileride daha güzel hizmetler yaparız” diyerek iğdiş edeceklerine inanmaktadırlar.

  Ancak, batının başkentlerinde dönen dolapların da farkında olan, iliklerine kadar İslam’a inanmış ve İstikbalin İslam’a ait olduğuna dair ufukta görülen şafak aydınlığıyla gönlünü ve gözünü aydınlatmış bu insanlar oyuna gelmeyecek ve zafer İslam’ın olacaktır inşaallah.”

  Ülkesinde baskıcılık yapsa da genelde dünyanın her yerinde, özelde Afrika kıtasında faaliyet gösteren Amerikan karşıtı her Müslüman guruba yardım eden Kaddafi’yi hunharca öldürürlerken biz de batının yanında yer aldık.

  Dünyanın her tarafındaki Müslümanların uyanışına sebep olan Mevdudi merhumun  başlattığı hareketin lideri Bengaldeş’te idam edilirken dünyanın kılı kıpırdamadı.

  Sırada yüzlercesinin verilen idam kararının uygulanması için zaman kollanıyor.

  Hasan el-Benna, Seyyid Kutub hareketinin Mısır’da seçimi kazanmasını içine sindiremeyen batılı devletler, askerleri harekete geçirdiler ve seçimi kazananları önce hapse attılar, ardından idam kararı verdiler ve yine Müslüman müftülere idam kararını onaylattılar.

  İktidardaki “Milli Görüş” ü iktidardan uzaklaştırdılar, oy sayılarını yüzde bire kadar düşürdüler.

  İslami cemaatlerden birinin üzerine gidilirken diğer cemaatlerin de tedbir alma çalışmaları, yapılan hizmetlerin hızını kesmesine sebep oluyor.

  Irak’ta Müslümanın Müslümanı Allah için öldürdüğüne inandırılıyor.

  Pakistan’ın göbeğinde Amerika’nın ajanları diri Müslümanları yok edebiliyor.

  Bazılarını alıp Guantanamoya götürebiliyor ve o kardeş bildiğimiz Pakistan’ın asker ve polislerinden bir kısmı düşmanlara yardım edebiliyor.

  Bütün bunları yaparken İslam’ın güler yüzünü göstermek için düşmanın yüzüne pişmiş kelle gibi sırıtıyor, dostun yüzüne tükürüyor.

  Bize bin şeyler oluyor.

  Atalarımız “Meyvesiz ağaç taşlanmaz” demişler.

  Demek ki olumlu bin şey oluyor ki, bize bin şeyler oluyor.