ANA SAYFAKİTAPLARIM


  18.09.2013


  BATIDA İNSAFLI İNSANLAR VARMIŞ

  Köpek boğuşturmayı, horoz dövüştürmeyi yasaklayan sevgili peygamberimiz insanın insanla kavgasını değil birbirlerine silah doğrultmayı bile hoş karşılamamıştır.

  Ama hala dünya olimpiyatlarında boks maçları devam ediyor.

  Dün akşamki haberlerde Amerika’da Altın Eldiven boks karşılaşmasını kazanan kişinin 41 milyon dolar kazandığını ve yumruk başına 176 bin dolar kazandığını söylemişti.

  Yani karşısındaki bir insanı evire çevire 232 yumrukla yüz binlerce insanın önünde dövüyor ve her yumruğuna 176 bin dolar alıyor.

  Batılı devletler öldürücü gaz üretiyor. Suriye’nin bir yıllık gelirinin çok büyük bir bölümünü alıyor ve bin yedi yüz suçsuz insanın çoğunluğu da çocuk olmak kaydıyla o zehirden ölüyor ve batılılar ki Rusya da bu işin içinde olmak üzere bir başka devlete satılmak üzere Suriye’nin elinden artan gazları parasız aldığı gibi nakliye ücretini de Suriye’ye ödettiriyor.

  Karadeniz uşağı bu gün Karadeniz’de hamsi avına çıkıyor iki ağ da 4 ton hamsiyi dört saatte yakalıyor.

  Boksör her yumruğunda 176 bin dolar kazanırken Karadenizli, 4000X5= Kırk bin lira kazanıyor.

  Batılılar bir gaz bombasından milyonlarca dolar kazanabilirlerdir, o gazla binlerce insanı öldürebilirlerdir ama onlar o parayla lüks lokantalara zıkkımlandıkları şeylerden aldıkları keyif Karadenizlinin mangalda kızarttığı hamsiden aldığı keyif kadar olmaz.

  Çünkü atılan gazlardan binlerce insan ölüyor ve ekmeklerine bu adamlar kan karıştırıyorlar.

  Batıda insaflı insanlar da var.

  Gazla insan öldürülmesine karşılar.

  Gaz alanlar, gaz satanlar, gazı gaz ile tartanlar, gazla insanlıklarını öldürenler, geri kalmış ülkelerin yöneticilerini gaza getirenler olduğu gibi gaza karşı olup meydanları inim inim inletenler de var.

  Mesela Fransa ile Belçika yöneticileri, gazla adam öldürülmesine karşı olduklarından Ruanda’da başlattıkları iç savaşta tarafların savaşması için gaza getirdiler de  gaz vermediler.

  Ya ne verdiler el silahları ve milyonlarca bıçak verdiler ki boğazlasınlar diye.

  1994 te bir milyon, (rakamla da yazayım 1000000) Hutu ile Tutsi birbirlerini öldürdüler.

  Bu bir milyon insanın dini ne idi?

  Hıristiyan ve Katolik idi.

  Renkleri siyah olduğundan Vatikan ağzını açmadı

  Ruanda’nın yüzde onu da Müslüman.

  Bu kirli savaşa katılmadıkları gibi Hutu ve Tutsi’lerden ayrım yapmadan yaralıları tedavi ettiler ve evlerinde sakladıkları için şu anda iki tarafın da güvendiği, inandığı tek topluluk Müslümanlar olduğundan dolayı Bakanlar kurulunun yarısına yakını ve önemli bakanlıklar Müslümanlara verilmiş.

  Gaza karşı olduklarından bıçak göndermişler  ve bir milyon Katolik’in öldürülmesini sağlamışlar.

  Tutsi’ler de Hutu’lar da Katolik’miş.

  Amerika ile Rusya’nın Suriye’de yaptığı da yanı.

  Silahla yüz bin insanı öldürmek serbest.

   “Gazla öldürmek yasak değil, Sarin gazı bulmak zor, senin kullandığın yeter biz bunu bir başka geri kalmış ülkeye satacağız sen silahla devam et” anlamında gaz savaşına ara verdiler.

  Sorun doğulu veya batılı olmada değil sorun gavur olmadadır