ANA SAYFAKİTAPLARIM


  23.10.2013


  ONLAR MÜSLÜMAN DÜŞMANI

  Akrep, derenin karşı tarafına geçmek için kurbağadan yardım istemiş. Kurbağa da iyilik olsun diye almış akrebi karşı tarafa geçirmiş.

  Akrep tam ineceği sırada kurbağaya iğnesini batırmış.

  Ölmek üzere olan kurbağa: “Neden” diye sormuş.

  Akrep de: “Huyum bu” diye cevap vermiş.

  Kültürünün her harfinde haçlı ruhunun tortuları olan milletten güler yüz, tatlı dil, bal gibi sözlerle kamufle edilmiş her türlü dalavere bulabilirsiniz ama iyilik bulamazsınız, göremezsiniz.

  İyilik gibi gördüğünüz şey, şekerle kaplanmış zehirdir.

  Beşşar Esed’i ehlileştirmek, İsrail’e tehdit olmaktan arındırmak, canını kurtarma karşılığı bu günden sonra İsrail adına hizmet ettirmek için gelen A.B.D.’yi çok iyi niyetlerle biz de sırtımıza aldık ve Suriye’ye taşıdık.

  O hedefine varınca ilk ısırdığı yine biz olduk.

  Bu sefer bahaneyi muhaliflere bularak ısırmak zorunda kaldığını açıklayarak muhaliflerle bizi karşı karşıya getirme tarafına gitti.

  Adın Müslümansa ister ılımlı ol, ister radikal ol, ister liberal ol, ister komünist ol hiç fark etmez.

  Hala yaşayan bir Profesörümüzün Amerika dönüşün Fakültedeki arkadaşlarını toplayıp hepsinin huzurunda Kelime-i Şehadet getirdikten sonra “Siz, beni ateist olarak biliyorsunuz. Ben öyle idim. Amerika’da verdiğim her konferans öncesi hiç de alakası olmadığı halde ateistliğimi vurgulamama rağmen sorulan bölümünde “Siz Müslümanlara göre...” diye başlayan cümlelerden sonra tekrar ateist olduğumu söylememe rağmen gelen soruda yine benim Müslüman olduğum algısıyla sorular devam etti. Adın Ali, veli Celalettin...ise kafir olduğuna inanmıyorlar veya söylediğini duymuyorlar” dediğini uzunca anlatmıştım.

  Bu işin ılımlılıkla, radikallikle alakası yok. Müslüman mısın teröristsin.

  Elinde hep Gitar taşıyan Cat Stevens, Konser vermek için Amerika’ya her gelişinde on binlerce hayranı tarafından hava alanında karşılanırken aynı Cat, Müslüman olup Yusuf İslam adını alıp Gitar yerine eline Kur’an-i Kerimi alınca  karşılanmadığı gibi Amerikan hava alanına ayak basmadan İngiltere’ye geri gönderilir.

  11 Eylül 2001 tarihinde yaptığı zulümlerin bir kısmı kendi başına düşünce ilk aklına gelen şey 31 ülke gemilerinin Amerikan limanlarına girmeden önce personel listesini limana göndermesi ve kabul edilenlerin liman dışına çıkmaması konusunda ülkelerin uyarılması olur.

  04.10.2001 tarihli Anadolu Ajansının haberine göre bu ülkeler arasında Küba, Maldiv adaları, Afganistan ve Türkiye de var.

  1923 yılından beri uygar batı medeniyetine göre hareket eden, laik, Atatürkçü, demokrat olan Türkiye de Küba’yla aynı listeye girmiştir.

  Sonradan listeden çıkarttık diye Dışişleri övünebilir ama insanın veya milletlerin en kızgın olduğu anda yaptığı ve söylediği kişinin iç dünyasını ele verir.

  Gelin, biz, siyasetimizi yeri-göğü yaratan, bütün siyasilerin aklını ve fikrini yaratan Allah’ımızın kitabına göre ayarlayalım.

  Kardeşimiz bizi öldürmek için gelse “Ma ene bi basitın yedeyye ileyke/Sen beni öldürmek istesen de ben seni öldürmek için elimi sanan uzatmam” diyelim ve kardeşimizi bizim üzerimize salanın üzerine elimizi ve dilimizi uzatalım. (Habil-Kabil kardeşlerin olayını Maide süresinin 28 inci ayetinin tefsirinden okuyuverin)