ANA SAYFAKİTAPLARIM


  28.08.2013


   

   

  İSTİHBARAT VE EĞİTİM

  Nizam’ül-Mülk, Melik Şah’a ülke içinde bir istihbarat ağı kurulmasını teklif eder ve kurarlar.

  Siyasetname’ de bu teklifi yaptığı yerde anlattığına göre İstihbarat ağını kurma teklifini Alpaslan’a da yaptığını ama Alpaslan’ın bu teklifi kabul etmediğini haber veriri Nizam’ül-Mülk.

  Malazgirt muharebesinin üzerinden 942 yıl geçmiş.

  Binlerce çocuğumuzun adı Alpaslan’dır ama Melik şah adında ben bir insanımızı tanımıyorum.

  Alpaslan, halkın eğitimine önem verildiği takdirde ülkeye zarar verecek insan çıkmayacağını, her Müslümanın kendi ülkesini koruma görevlisi olduğunu, Vali ile İstihbarat görevlisi arasında anlaşmazlıklar çıkabileceğini, İstihbaratçı ile düşman kuvvetler arasında anlaşma olursa zarar verebileceğini gerekçe göstererek ülke içinde halka yönelik istihbarata ve fişlemeye karşı olduğunu görüyoruz.

  1950 yılından beri Türk İstihbaratının kendi halkına yönelik zararlar verdiğini anlatan yüzlerce kitap, on binlerce makale yayınlandı.

  Amerika’da, Mısır’da, Türkiye’de, Hindistan’da devletin zirvesindeki insanların ölümü kendi kurdukları istihbarat kanalıyla olmuştur.

  En son olarak Suriye ordusundan ayrılarak Mücahitlerin safına katılan Özgür Suriye Ordusu Komutanı Albay Mustafa Harmuş, bir MİT elemanı tarafından alınıp Beşşar’a yüz bin dolara satma iddiasıyla yargı önüne çıkarıldı.

  Eğitim eksikliğine bakın ki, Genel Kurmay Başkanı terörist çeteye üye olmaktan ceza alıyor.

  “Ama bu karar yanlış” diyebilirsiniz.

  Evet o zaman da eğitim eksikliği o kerteye varmış ki suçsuz Genel Kurmay Başkanına ağır cezalar verecek hakimler yetiştiriyoruz.

  Çocukken alıp on beş yıl eğittiğimiz çocuklardan bir kısmı alacağı maaşı beğenmeyip para karşılığı adam öldürme mafyası kuruyor, bir kısmı acil protesto yapılır diye ilanlar vererek nerede ne için protesto yapacaksanız oraya Profesörler gözetiminde öğrenci nakledilebiliyor.

  Ve yapılan bu eylemlerin hepsi ülke vatandaşına ve çıkarlarına yönelik kötü eylemlerdir.

  Eğitimin içindeki virüs ne ise ben bilmiyorum, ülke vatandaşına saldırıyor, saldırtıyor.

  Milli Eğitim Bakanımız, bu güne kadar eğitim şurasına katılan ister sağcı ister solcu olsun hiç bir eğitimciyi şuraya almadan yeni bir eğitim şurası oluştursa diyorum.

  Eğitim şurasında yıllardır fikir beyan edenlerin ne söyledikleri, ne yaptıkları ve ürettikleri meydanda.

  İnsanı koruyan, insan düşmanlarını etkisiz hele getirecek ve onları da tedavi edecek bir eğitim modeli üzerinde kafa yorsalar da bataklıkta boğulmak üzere olan batıya da eğitim ihraç etsek.