ANA SAYFAKİTAPLARIM


  30.10.2013


   

  KİMSE KORKUTARAK YOLUMUZU KESEMEZ

  Ana rahminden dünyaya gelip ilk nefes alışımızdan bu yana ahirete doğru yol alıyoruz.

  Aldığımız her nefes bize hayat verirken hayatımızdan bir nefeslik eksiltiyor.

  Uçakla, Trenle, Otobüsle, Otomobille  yolculuk yaparken sevdiklerimize kavuşma sevinciyle dopdolu olduğumuz gibi her nefes alışımızda Yaratanımıza bir nefes daha yaklaştığımızın sevincini yaşarız.

  Bize bizden daha yakın olan Rabbimizin ahiret nimetlerinin bir gülü, dünyanın bütün güzelliklerinden daha güzel olduğunu biliyoruz.

  Gözlerin görmediği, gönüllerin hayal edilemediği o diyarın güzelliklerini kazanabilme ve bütün insanlığa yetecek kadar geniş olduğunu bildiğimizden bu gün yaşayan yedi milyarın da güzellikler diyarına gitmeleri için gayret gösteriyoruz.

  Fetih süresinin ikinci ayetinde geçmiş ve gelecek günahları afvedildiği bildirilen, Duha süresinde “Ahiret diyarı senin için bu dünyadan daha hayırlıdır” diye müjdelenen sevgili peygamberimiz tam 23 yıl durmadan, yorulmasına aldırmadan, kendisine küfredenlerin, hayatına kastedenlerin dahi cennete gitmesi için İslam dinini gönüllere ulaştırmak için gayret göstermiş.

  Yaratılan hiç bir gücün önünde boyun eğmemiş.

  Zalim zorbaların iman etmeleri için çalışmış ve nasibi olanların Müslüman olmasına vesile olmuştur.

  Değerli Alimlerimizden biri, yetiştirdiği yiğidini tebliğe gönderirken:

  -Dinlemezlerse ne yaparsın? Diye sorar

  -Sövmediklerine şükrederim. Diye cevap verir.

  -Ya söverlerse?

  -Dövmediklerine şükrederim.

  - Ya döverlerse?

  -Hapsetmediklerine şükrederim.

  -Ya hapsederlerse ?

  -Öldürmediklerine şükrederim.

  -Ya öldürürlerse ?

  -Can kuşumu ten kafesinden  uçuruverdiklerine şükrederim.

  -Yürü yavrum, seni durduracak güç yeryüzünde yok ve olmayacakta demiş.

  Afganistan’da dinini ve vatanını işgalci Rus ve Amerikan teröristlerine karşı savunurken yakalanıp Guantanamo’ya götürülüp işkence edilenleri gören işkence ekibinden Terry Holdbros’un işkenceciler başı Bush’un dininden İslam’a geçtiğini bütün gazeteler haber olarak verdiler.

  Google’ye “Terry Holdbros” kimdir diye bir sorun o size söylesin.

  Ekonomik yönden geri kalmış ülkelerin kafire boyun eğmeyen gençlerini toplayıp Küba’dan çaldığı toprak üzerinde kurduğu Guantanamo hapishanesinde işkenceyle boyun eğidirme işlemi yaparken işkencecilerin İslama girip secdeye kapanmasını Amerika’nın psikologlarının, sosyologlarının anlaması ve anlatması mümkin değildir.

   “Deki,  Bize  ancak Allah’ın yazdığı isabet eder. O bizim Mevla’mızdır. Mü’minler ancak Allah’a tevekkül etsinler. Deki:  siz bizim hakkımızda   iki  güzellikten birinden  başkasını    gözetleyemezsiniz.....” (Tevbe süresi ayet 51-52) ayetini gönlüne yazan ve gözünün önünde kendine rehber kabul eden birinin gözünü korkutarak yolunu kesmek de mümkin değildir.

  Gül mevsimi geldiğinde beş bin kilometrelik yolu üç bin metre yüksekten uçarak gülüne kavuşmak isteyen bülbülü, hiç bir baykuşun korkusu onu yolundan alıkoyamamış dünya kurulalıdan beri.