ANA SAYFAKİTAPLARIM


  AMERİKA BİZİ KANDIRMIYOR BİZ KENDİMİZİ KANDIRIYORUZ


  AMERİKA BİZİ KANDIRMIYOR

  BİZ KENDİMİZİ KANDIRIYORUZ

  Pakistan’da ve Bengaldeş’te Cemaati İslami’yi yok ettiler.

  Bengaldeş’te onlarcasını idam ettirdiler, yüzlercesini müebbet hapse mahkum ettirdiler.

  Yıllarca Irak ile İran’ı çarpıştırdılar.

  Irak’ı paramparça yaptılar, parçaları birbirine çarparak kırdılar.

  Merhum Necmeddin Erbakan hükümetinin İslam Birliği sağlama çalışmalarının sonuç vereceğini görünce Başbakanlıktan indirdiler.

  İslam aleminde buna benzer yüzlerce cinayet işleyen Batılıları tenkit ettiğimizde bazı insanlar “Kendi kabahatimizi, başarısızlığımızı, hep Amerika’nın üzerine atıyoruz” gibi itirazda bulunuyorlar.

  Yüzde elli oranında haklılar. Ama Amerika Cumhurbaşkanlığına aday olan Donald Trump, alenen ve resmen meydanlarda seçimi kazandığı takdirde Müslümanları ülkeden sürüp çıkaracağını söylüyor.

  Amerika bizi kandırmıyor. Biz kendimizi kandırıyoruz.

  25 Milyonluk Kızılderilileri yok ediyor, topraklarına el koyuyor. Yaptığını gizlemiyor ve nasıl yaptığını dünyaya anlatmak için yüzlerce film çekiyor, onları nasıl öldürdüğünü bize göstererek para kazanıyor.

  Hıristiyan iken yeraltı dünyasının kirli işlerini yapan, hapishanede gördüğü Müslümanların davranışlarıyla Müslüman olan Malkolm X Müslüman olur, Malik el Şahbaz ismini alır.

  Hareketli, gayretli, samimi bir Müslüman olduğunu gören Amerikalılardan bir çoğu Müslüman olunca bir gün halka vaaz verirken on altı kurşunla şehit ederler.

  Boks şampiyonu olduktan sonra Müslüman olan ve Muhammed Ali adını alan, dünya genelinde ezilmiş zencilere can, kan ve heyecan veren bu değerli insana da yıllarca ringleri yasak ettiler ve yüz milyonlarca dolar kazanmasını engellemenin yanında bir çok insana bu kararla gözdağı verdiler ama Amerika gibi bir ülkede her şeyin parayla değerlendirildiği bir ortamda zalimin yanında değil mazlumun yanında olmanın verdiği huzuru yüz milyon dolarla değişmeyeceğini ortaya koyarak milyar dolarla yapılamayacak İslam’ın tebliğini dünyaya yapmıştır.

  Yıllarca Mısır’da İslami hizmet veren İhvan-i Müslimin’in etkisini kırmak için bir çoğunun idamını sağladılar.

  Seçimle başa geldiklerinde bir hain generale darbe yaptırarak seçimi kazananların bir kısmını hapse attılar ve bir kısmını da terörist diyerek vurdular.

  “Ama yine kendi kabahatimizi onlara yüklemeyelim” denebilir, doğrudur. Bizim de tutar tarafımız kalmadı.

  “Bu melek gibi adam” dediklerinde biz de “Melek” diyoruz, aynı adama “Bu Kelek adam” dediklerinde aynısını tekrarlıyoruz.

  Türkiye’de yüzün üzerinde ülkenin Büyükelçisi vardır. Herhangi bir olayda neden diğer Büyükelçiler demeç vermez de yalnız Amerika büyükelçisi demeç verir?

  Dünkü gazetelerde bir haber vardı, Amerika Temsilciler Meclisi Adalet Komisyonunda yapılan bir oylamayla Müslüman Kardeşler cemiyetini 10 a karşı 17 oyla terör örgütü kabul etmişler.

  Herifler bizi kandırmıyorlar, biz, kandırılma hastalığına tutulmuşuz.