ANA SAYFAKİTAPLARIM


  AMERİKA, KENDİ TUZAĞINA DÜŞÜYORSUN


  AMERİKA, KENDİ TUZAĞINA DÜŞÜYORSUN

  04/10/2017

  Amerika Amerika, senin önce kendi halkına yaptığın haksızlıklar, sonra dünya insanına çektirdiklerin sebebiyle, dünyadaki katliamlarına katılmayan, dünyayı yalnız müzikten, gezmekten, eğlenmekten ibaret gören, cinayet suçlusu olmayan insanlar, Las Vegas’ta bir konserde eğlenirken senin yüzünden 64 yaşındaki Stephen Paddock’un bir otel odasından sıktığı kurşunlarla şimdilik 59 vatandaşının ölmesine 500 ün üzerinde insanıyın yaralanmasına sebep oldun.

  Aslında o acımasız katili yetiştiren de senin zalim eğitim programındır.

  Dünyanın en vahşi insanlarını, Kur’an eğitimiyle, sevgili peygamberimiz, kıyamete kadar gelecek insanlara örnek olacak hale getirmiş ve suç oranını sıfıra yaklaştırmış

  Irak işgalinde otuz yılda otuz bin Iraklı öldüren zalim Saddam’ı öldürmek ve Iraklıları kurtarmak adı altında yaptığın işgal sırasında bir milyonun üzerinde Iraklı öldürdün.

  Katillere emir veren subayların hepsi subay olması nedeniyle yüksek tahsil almış insanlar.

  Zalim eğitiminden geçen bu sence eğitimli insanların bir milyonun üzerinde-bir buçuk milyon diyenler de var- insan öldürdükleri gibi subayların emir ve komutasında Ebu Gureyb/Ebu Garib hapishanesinde esirlere sergiledikleri alçak işkenceleri bizim söylememiz mümkin değilken senin eğitimli sandığın subayların o yaptıklarını kameraya alıp dünyaya gösterdiler.

  Zalim bir eğitimden geçen bu insanlarıyın da ana kuzusu olduğunu unutturmamak için Irak işgalinde subaylarının her emrini yerine getirerek adam öldürmede rekor kıran, sarışın mavi gözlü Amerikan askeri Timothi Mc Veigh (33) Irakta ödül de almasına rağmen vicdan azabını dindirecek bir ilaç bulamadığından 19 Nisan 1995 yılında Amerika’nın Oklahoma City’de devlete ait bir binayı bombalamış, 30’u çocuk 168 ajanının ölümüne sebep olmuştu.

  Asıl katil kim?

  Vietnam’da 1963-1973 yılları arasında on yıl süren savaşında 60 bin Amerikan askerinin ölmesine, beş milyon Vietnamlının öldürülmesine sebep oldun ve harbi kaybederek 19 bin kilometre uzaklıktaki ülkene geri döndün ama iş burada bitmedi.

  Deliren, intihar eden, etrafına silahlı dehşet saçan emekli Amerikan askerlerini tedavi edecek hastahane ve doktor masrafları da cabası.

  Kore savaşını kazandın mı?

  Kore savaşında askerleriyin yaptığı işkencelerle büyüyen babaların çocukları bu günlerde sana kafa tutuyor füzeli gösteri yapıyor.

  01 Ekim günü Las Vegas’ta bir müzik festivalini kurşun yağmuruna tutan ve ŞİMDİLİK 59 kişinin ölümüne sebep olan, 500 ün üzerinde ayaralı olan, ağır yaralılardan ölü sayısının artacağı sanılan katilin, İslamcı terörist olmadığına sevindiniz.

  Asıl sarışın, mavi gözlü 64 yaşında, maddi sorunu olmayan, halim-selim, bu güne kadar karakolluk işi olmamış bir Amerikan vatandaşı olmasına üzülmelisiniz.

  Çünkü televizyon izlerken Amerika’nın, dünya üzerinde yedi yüzün üstünde kurduğu üsler aracılığıyla, elli yılda öldürdüğü insan sayısı elli milyonu geçtiğini görünce vicdanı tamamen körelmemiş milyonlarca insanın var ve bunlar en kolayına gelen cinayeti Timothi gibi işleyecektir bundan sonra.

  Yalnız bu değil. Amerikan’ın en önemli üniversitelerinden olan Harvard’dan mezun bir matematik profesörü Teodore Kazinski, Amerikan’ın acımasızlığını dünyaya i’lan etmek için 1970 den 1996 yılına kadar gönderdiği paket bombalarla bir çok Amerikalının ölümüne sebep olmuş, sonunda yakalanmış ve ömür boyu hapse mahkum olmuştu.

  Asıl korktuğun bela evinin içinden, sofrayın başından çıkacaktır.

  Ne ekersen onu biçeceksin

  Rabbimiz, zalim kafirlerin başına gelecek azabın nereden geldiğini bile bilemeyeceğini haber verir:

  أَفَأَمِنَ الَّذِينَ مَكَرُوا السَّيِّئَاتِ أَنْ يَخْسِفَ اللَّهُ بِهِمُ الْأَرْضَ أَوْ يَأْتِيَهُمُ الْعَذَابُ مِنْ حَيْثُ لَا يَشْعُرُونَ

  “Kötü tuzaklar ku'anlar, Allah'ın kendi-lerini yere batırmayacağından veya bilmedikleri bir yerden onlara azabın gelmesinden emin mi oldular?” (Nahl süresi ayet 16/45)