ANA SAYFAKİTAPLARIM


  BİN OPERASYON DA EĞİTİME YAPILMALIDIR


   BİN OPERASYON DA EĞİTİME YAPILMALIDIR

  17/10/2019/Prşmb/Milligazete

  Terörist başı, Türkiye’nin en gözde okulu Siyasal Bilgilerde  okumuş.

  Terörden, ihanetten, hortumdan içerde yatan ve dışarı kaçanların istisnasız hepsi seçkin üniversitelerde okumuş insanlarımız.

  Dinimiz İslam, doğan her çocuğun tertemiz doğduğunu, İslam fıtratı üzerine doğduğu halde anne ve babasının etkisiyle yön değiştirdiğini haber verirken çevre etkisine dikkat çekmiştir:

  Tam ergenlik çağına erişen 17 veya 18 yaşındaki gönlü bembeyaz sayfa gibi olan taze fidanlarımızın beyaz gönüllerine, yaşlı öğretim üyeleri, karartılmış kalplerinde ürettikleri planları kitaplaştırıp genç nesillerin gönüllerine dökerek gönüllerini karartırken dünyalarını da karartmaya başlıyorlar.

  Onun için yıllardır benim söylediğim, dünyamızda gençlik sorunu yoktur, ihtiyarlık sorunu vardır düşüncemi yine tekrarlayacağım.

  18 yaşında kasabasından gelen iyi niyetli, hoş görülü, güler yüzlü, iyimser, hizmet aşkıyla dolu delikanlılarımızı yaşlı kurtlar, kötü niyetli, hor görülü, kötümser, intikam aşkıyla dolu, patlamaya hazır bombaya çeviriyorlar.

  Başında çıban çıkan insan doktora gittiğinde, doktor ona ilaçlar veriyor.

  Hasta ise, çıbanın ameliyatla alınmasını istiyor.

  Doktor, hastasına, “Senin ciğerinde rahatsızlık var. Çıbanı, ameliyatla alacağız başka yerinden çıban çıkmaması için ciğeri tedavi etmemiz gerekir” der.

  Hırsızlığın, yağmanın, dolandırıcılığın, öldürmenin, yaralamanın, tecavüzün, tacizin, gaspın, rüşvetin, terörün, ihanetin, hortumculuğun…..her sene artması, eğitim sistemimizin hastalıklı olduğunu gösterir.

  Sıhhatli adamı hasta eden yarım doktor gibi, eğitim sistemimiz.

  Sağlıklı olarak fakültesine kayıt yaptıran delikanlı daha yarı tatile girmeden taraf olmaya, karşı tarafa hoş bakarken hor bakmaya başlıyor.

  Hoş görülü bakışları olan delikanlıları, İslam’ın nuru, aklın aydınlığıyla olayları değerlendirerek basiretlerini genişletmek yerine, yalnız dünyevi, materyalist gözlükten baktırıyorlar ve o gözlükten olayları imtihanda yazmazsa sınıfta kalmakla tehdit ederek dört yılda kafasını ve görüş alanını daraltıyorlar.

  Değerli bir imamımız, emekli olunca, Almanya’ya gider ve orada işçilerimizle ilgilenirken bir konuşmasında “Bunların ekmeği kanlı” der.

  Fırında çalışan işçilerimizden genç biri “Ben fırında çalışıyorum valla ekmeğe kan katmıyorlar” der.

  Amerika’nın eğittiği en seçilmiş insanlardan biri de Trump’tur.

  Ona “Hırsız” dese biri, hemen o genç gibi karşı çıkacak çok adam var.

  Trump, “Türkiye’ye daha önce yaptığım gibi ekonomik baskı yapacağım” dediği gün, dolar yükseldi, borsa yüzde beş kaybetti.

  Bir dolarda, hepimizin cebinden beş kuruş çalarak milyarlarca para hırsızlığını bir günde yapıverdi.

  Maddeci, materyalist, dünyacı, paragöz eğitimden geçiyor insanlık.

  Sağcısı da, solcusu da, Cumhuriyetçisi de, demokratı da, İslamcısı da, inkarcısı da aynı eğitimden geçtiği için Bakanların değişmesiyle eğitimde değişim olmuyor, ancak herkes kendi kafasındaki adamlarla çalışmak istediğinden yer değişimi oluyor.

  Eğitim gemisinin kaptanı değişiyor ama rotası hiç değişmiyor.

  Acilen ders kitaplarının tamamına, din dersinden başlayarak istisnasız hepsi dezenfekte edilmeli ve yavrularımıza maddecilik, materyalistlik, dünyacılık, sömürgecilik, emperyalistlik, paragözlük….mikrobu aşılayan bütün mikroplar çıkarılmalı, karantinaya alınarak hiçbir ülkenin insanına da zarar veremez hale getirilmeli.