ANA SAYFAKİTAPLARIM


  BİZ HAKKIN TARAFINDAYIZ


  BİZ HAKKIN TARAFINDAYIZ
  05/09/2018
  Biz, Hakkın, hakikatin, doğrunun, iyinin, güzelin yanındayız.
  Aslında bu cümleye sekiz milyar insan katılır.
  Ayrılık ner
  Biz, Hakkın, hakikatin, doğrunun, iyinin, güzelin yanındayız.
  Aslında bu cümleye sekiz milyar insan katılır.
  Ayrılık nerede olur?
  Ayrılık, neyin doğru, neyin yanlış, neyin iyi neyin kötü olduğunu belirlemede ayrılığa düşeriz.
  Amerika putunun koyduğu kuralları kabul eden kullara göre, dünya jandarmasının ayakta durabilmesi için istediğini yer, istediğini öldürür, istediğini işgal eder ve bu put, bunları yaparken hiçbir şeyi yanlış yapmaz.
  Sonra da bu put, kullarına “İstediğiniz tanrıya tapınabilirsiniz. İstediğiniz kadar put hanede kalabilirsiniz ve ben isteyene istediği put haneyi yapıveririm.
  Yeter ki bana itaat etsin ve bana baş kaldırmasın. Ben hepinizin tanrısına eşit mesafedeyim” diyor ve bizim aymazlarımız da “Ne kadar eşitlikçi, ne kadar müsamahalı…” diye baş tanrısına hayranlığını ifade ediyor.
  Biz, hakkı, hakikati, iyiyi, güzeli, doğruyu, eğriyi…bizi yaratanın kitabından ve o kitabı bize getiren ve nasıl uygulanacağını anlatıp uygulayan ve bize örnek olan rasülü Muhammed sallallahü aleyhi ve sellem’ den öğreniriz.
  O Allah celle celalühün tabiat kanunları Hazreti Adem’den bu güne kadar insanların hayatına nasıl uygun ise Kur’anla bildirdiği kanunları da aynan O Allah’ın kelamı olması nedeniyle uygundur.
  Baş putluk iddiasında olanın “Ben hepinizin tanrısına eşit mesafedeyim” sözü alıkların oltasına takılan yemdir.
  Kendi kafirliğinden, kafirliğin çıkmaz sokağında bunaldığından, rahatlamak için bizim de kafir olup onunla gavurlukta eşitlenmemizi ister.
  Rabbimiz bu gerçeği şöyle haber verir:
  وَدُّوا لَوْ تَكْفُرُونَ كَمَا كَفَرُوا فَتَكُونُونَ سَوَاءً فَلَا تَتَّخِذُوا مِنْهُمْ أَوْلِيَاءَ حَتَّى يُهَاجِرُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَإِنْ تَوَلَّوْا فَخُذُوهُمْ وَاقْتُلُوهُمْ حَيْثُ وَجَدْتُمُوهُمْ وَلَا تَتَّخِذُوا مِنْهُمْ وَلِيًّا وَلَا نَصِيرًا
  89- Onlar, kendileri inkâr ettikleri gibi sizin de inkâr etmenizi, onlarla denk olmanızı isterler…..” (Nisa süresi ayet 4/89)
  “Bütün dinlere eşit mesafedeyiz” sözü,
  Ben, Allah’la şeytana aynı mesafedeyim,
  Hak ile batıla,
  Öldürülenle öldürene aynı yakınlıktayım,
  Karanlıkla aydınlığa,
  İlimle cahilliğe,
  Hırsızla ev sahibine,
  Pislik ile temizliğe eşit bakarım” der gibi bir şey.
  Rabbimiz, pis ile temizin denk olmayacağını:
  قُلْ لَا يَسْتَوِي الْخَبِيثُ وَالطَّيِّبُ وَلَوْ أَعْجَبَكَ كَثْرَةُ الْخَبِيثِ فَاتَّقُوا اللَّهَ يَا أُولِي الْأَلْبَابِ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ
  “De ki: "Pisin çokluğu tu¬hafına gitse de pis ile temiz denk olmaz. Ey akıl sa¬hipleri, Allah’tan sa¬kının ki kurtuluşa eresiniz.” (Maide süresi ayet 5/100) Diyerek haber verir.
  Hıristiyan dünyasında oylamada “Allah üçtür” diyenler çoğunluğu elde etseler de biz yalnız ve yalnız rabbimizin “Kul HüvAllahü Ehad/Allah birdir deriz. Dünyada tek kalsak da “Allah birdir, onun oğlu da kızı da yoktur” demeye devam ederiz.
  Pisliğin çokluğu bizi ilgilendirmez.
  Hindistan’da “Ölüleri yakalım” diyenler çok olsa da biz yakmayız.
  Yamyamlar diyarında ölülerini yiyenlerin oyu yüzde yüz olsa da çoğunluk orada diyerek onların ölü yeme sofrasına oturmayız.