ANA SAYFAKİTAPLARIM


  BEN BAŞBAKAN OLSAYDIM


  BEN BAŞBAKAN OLSAYDIM

  “Ben Başbakan olsaydım” diye başlayan cümleler aslında emekli kahvehanelerinde ev sohbetlerinde, dükkan önlerinde, stratejik araştırma merkezlerinde,  en çok kullanılan cümlelerdendir.

  Kredi kartının borcunu ödeyememiş, evine haciz gelmiş ama ülkenin borcunu bir kalemde ödeyecek fikirleri, terörü bir hamleyle durduracak görüşleri ileri sürmesi aslında kendisinin daha akıllı olduğunu ortaya koyar.

  En meşhur ifadesiyle “Asacaksın bir kaç tanesini, sallandıracaksın Meclisin önünde bak nasıl düzelir” cümlesi kendi sorunlarından kaçmanın, daha büyük sorunları dile getirerek teselli bulmanın yoludur.

  Herkesin kendi kültür kabına göre fikri vardır ve onunla kanaatlerini beyan etmektedir.

  Bir alay asker, akan nehirden su içerlerken herkes kendi avucu kadar alırlar ya işte akan zaman içinde herkes kendi kültür kabı kadarını alır ve sunar.

  Bazıları sunmaz, dayatır.

  Batı değerleri değimiz de bir gurup insanın kültür kabına göre şekillenmiş görüşlerin karışımıdır.

  07 Haziranda yapılan seçimlerde başkanların fikirleri veya parti tüzükleri oylandı ve yüzde sıfır sıfır birden yüzde kırka kadar değişik oy alındı.

  18 Haziran günü Ramazan ayının birinci günüdür.

  17 Haziranı 18 hazirana bağlayan gece Teravih namazının ilki kılınacaktır.

  İlk teravih namazına dikkat ediniz.

  İlk günkü oruca da dikkat ediniz.

  Seçime katılan otuz kadar parti ve bağımsızların seçmenlerinin hepsinin birleşebileceği tek yeri gösterir Teravih namazı, Cuma namazı,  Ramazan orucu, Hac ve diğer ibadetlerimiz.

  Dünyadaki bütün Cumhurbaşkanları, krallar, babalar, kendileri ve kendisi gibi düşünenlerin koyduğu kurallara çağırırlar insanları.

  Halbuki insanların düşünceleri günlüktür.

  Dün geçmiştir, yarın gelmemiştir.

  Biz, bu günü yaşarken akan hayat ırmağından avuçladığımız düşüncelere davet ediyoruz insanları ve kabul etmeyenleri de terörist ilan ediveriyoruz.

  Yani bizim kabımıza sığmayanları yok etme tarafına gidiyoruz.

  Rabbimiz ki gördüğümüz, duyduğumuz, tuttuğumuz, tattığımız, kokladığımız her şeyi o yaratıyor, işte onun koyduğu kurallar yedi milyar insanı yaratanın kuralları olduğu için otuz partiye oy verenler ancak onun kurallarından bir kural olan Ramazan orucunun birinci günü bir araya geliveriyorlar.

  Birliğin adresi belli ama ona gidilecek yolun üzerinde harami sayısı yolcu sayısından fazla.

  Şeytanın kulları, Rahmanın kullarına bin tuzak kurmuş vaziyette.

  Şeytanların bile bağlandığı bu Ramazan ayında şeytanlaşmış insanların gönüllerine el atalım.

  Kula kul olma esaretinden kurtulmaları için yardım edelim, inkar veya isyan hapishanelerini delmelerine yardımcı olalım.