ANA SAYFAKİTAPLARIM


  GÖNÜL DENİZİMİZİ KİMSE BULANDIRAMAZ


   GÖNÜL DENİZİMİZİ KİMSE BULANDIRAMAZ

  15/06/2018

  Baharın son demleri, çiçeklerin meyveye dönüştüğü zamandır.

  Ağaçlarda meyveler baş gösterdiği gibi Fıtr/Ramazan bayramı, halkın Hakka en fazla yöneldiği Ramazan ayının rahmetinden, mağfiretinden cehennemden azatlığından nasip aldığımız umuduyla ibadetlerin meyvesiyle haz duyma, sevinme, sevindirme zamanıdır.

  Bayramlıklarımızı giyerek dost ve akrabalarımızı Bayramlayarak, Bayramiye olarak dostlara hediyeler verme, Rabbimizden sevap toplama günlerimizdir.

  Dertliler ziyaret edilecek, şen ve şakrak olanlar da ziyaret edilecek.

  Keder, endişe, hüzün, üzüntü, sıkıntı, zorluk, çile, çaresizlik, borç, dert, elem, mihnet, perişanlık, cefa, eza, talihsizlik….gibi kelimeleri Kaf dağının arka tarafına tatile gönderelim.

  Bayramdan sonra geldiklerinde onları, bizi Allaha sevk eden kırbaçlar gibi görelim.

  Guantanamo hapishanesinde CIA’nın yüz yılda geliştirdiği işkenceler altında inleyenler dahi bu günlerde bayramlarını sevinçle karşılamalı ve birbirlerini tebrik etmelidirler.

  Afganistan, Irak, Suriye, Filistin, Myanmar ve Afrika devletlerinde Hıristiyan, Yahudi, Budist işkencesine dayanamayarak hicret eden mülteciler de bayramlıkları yoksa yıkayıp tertemiz eski elbiseleri ile bayramın tadını çıkarmalıdırlar.

  Beyyine süresinde Rabbimiz:

  إِنَّ الَّذِينَ كَفَرُوا مِنْ أَهْلِ الْكِتَابِ وَالْمُشْرِكِينَ فِي نَارِ جَهَنَّمَ خَالِدِينَ فِيهَا أُولَئِكَ هُمْ شَرُّ الْبَرِيَّةِ

  “Şüphesiz ehli kitap ve müşriklerden olan kâ­firler cehennem ateşi­nin içindedirler ve ebedî olarak orada kalıcı­dırlar. İşte onlar yaratı­lanların en şer­lisi/kötüsüdürler.

  إِنَّ الَّذِينَ آَمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ أُولَئِكَ هُمْ خَيْرُ الْبَرِيَّةِ

  Şüphesiz iman edip, ameli salih işleyenler, işte onlar yaratı­lanların en hayırlısı/iyisidirler.

  جَزَاؤُهُمْ عِنْدَ رَبِّهِمْ جَنَّاتُ عَدْنٍ تَجْرِي مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ خَالِدِينَ فِيهَا أَبَدًا رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُمْ وَرَضُوا عَنْهُ ذَلِكَ لِمَنْ خَشِيَ رَبَّهُ

  Onların Rableri katındaki mü­kâfatı, altından ırmaklar akan adn Cen­netleridir. Orada ebedi olarak kalıcıdırlar. Allah onlardan razı olmuştur. Onlar da ondan razı olmuşlardır. İşte bu (mükâ­fat), Rabbinden korkanlar içindir.” Buyurmuş.(Beyyine süresi ayet 98/6-8)

  Yani Guantanamo’da Müslümana işkence eden Trump, un işkence süresi bir gün gelir ve biter ama, Trump bu haliyle ölürse sonu gelmez senelerde yanacak.

  Allah’ın rızasını kazanmak için, dünya bu hacmiyle bir tek altın top olsa, gözünü kırpmadan verecek durumda olan bir Müslüman, bu imanı içinde taşırken hangi din düşmanının işkence çirkefi onun gönül dünyasını bulandırabilir.

  Sevgili peygamberimizin şairi ve aynı zamanda bacanağı olan Hassan (Allah ondan razı olsun):

  لساني صارمٌ لا عيبَ فيهِ،

  وَبَحْرِي لا تُكَدِّرُهُ الّدلاءُ

  “Dilim keskinlikte kusursuz kılıç gibidir.

  Gönlümü de hiç bir kova bulandıramaz.” Diyor.

  Bedir harbinden dönen Gaziler, Medine’de Ramazan bayramını kutlamışlardır.

  Akrabalardan, arkadaşlardan, komşulardan, hocalarınızdan kim olursa olsun, ne yaparsa yapsın, hiç birini ihmal etmeyin ve tebrikleşin.

  Aynı köy veya mahallede iseniz mutlaka yüz yüze geliniz. Uzakta iseler telefonla gönül alınız.

  İşe yaramaz mantığımızla gitmemek için bahaneler bulmayalım.

  Bu bahanelere dini kıyafet de giydirerek dini de kirletmeyelim.

  Allah, gönlümüze keder vermesin, iki dünyada da güldürsün.