ANA SAYFAKİTAPLARIM


  HAKKIN SEÇTİĞİ Mİ HALKIN SEÇTİĞİ Mİ


  HAKKIN SEÇTİĞİ Mİ HALKIN SEÇTİĞİ Mİ

  Bin tane robot bir tane çocuğun verdiği mutluluğu veremez.

  Bin tane yapay çiçek bir tane gülün canlılığını, tazeliğini ve kokusunu veremez.

  Sevdiğinize hala tabii çiçek hediye ediyorsunuz.

  Yapay gıda maddelerini çağdaşlık diye dünyaya elli yıl yutturduktan sonra organik, tabii gıdalara dönmek için Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) çalışmalar yapıyor.

  Tıp ilminde çok ileri seviyede gelişmeler olmasına rağmen dünyanın en gelişmiş hastahanesinde en iyi doktorlar gözetiminde bir insanın yaşamını Allah’tan alıp doktorlara teslimi doktorların kendisi kabul etmiyor.

  Dünyanın en zenginleri en kaliteli hastahanelerde en iyi doktorların elinde can veriyorlar ve onlar bir nefesi dahi fazladan veremiyorlar.

  Rabbimizin tabiata koyduğu kanunlar, Hazreti Adem’den beri devam ediyor ve hiç bir ilim adamı eksikliğini söylemediği gibi çağa uygunsuzluğu da iddia edilmiyor.

  Ve insanlık ailesi tabiata fazladan bir tabiat kanunu da koyabilmiş değildir.

  Bizim bu dünyada güzel bir hayat yaşamamız için tabiat kanunlarını yaratmış.

  Havamız, yediklerimiz, içtiklerimiz, giydiklerimiz, sevdiğimiz her şeyi yaratmış.

  İşte o Allah celle celalüh, bizim bu dünyada neyi nasıl yapacağımızı öğretmek üzere insanlar arasından elçilerini de seçmiş ve onlarla beraber Şeriat kanunlarını bildirmiş.

  Haklarımızı ve sorumluluklarımızı bize öğretmiş.

  Allaha imanında karışıklık olanlarla hiç iman etmeyenler tutmuşlar Alla celle celalühün seçtiği peygamberlerle gönderdiği Şeriat kanunları yerine kendi seçtiklerinin koyduğu kanunlara uyarak onlara itaata başlamışlar.

  Allah celle celalüh, Müslümanın da, kafirin de kalbini, kalıbını, canını, tenini, gözünü gönlünü yarattığı halde onun koyduğu kurallara değil, kendisine hiç bir katkıda bulanamayan, kendi kan ve canına sahip olamayan, kendi gibi insanların koyduğunu yaratanının koyduğu hukuka tercih eder hale geliverdi.

  Allah’ın seçtiği peygamber Muhammed aleyhisselam Allah’ın ve Cebrail’in eğitiminden geçmiş.

  Rahman süresinde Rabbimizin ona Kur’anı öğrettiğini haber verir:

  الرَّحْمَنُ (1) عَلَّمَ الْقُرْآَنَ (2)

  1- Rahmân, 2- Kur'ân'ı öğretti.” (Rahman süresi ayet 1-2)

  Necm süresinde:

  عَلَّمَهُ شَدِيدُ الْقُوَى)

  “Onu çok kuvvetli (Cebrail) öğretti.” (Necm süresi ayet 5)

  Dünyanın en iyi kanun koyucuları Amerika’nın, İngiltere’nin veya bilmem ne fakültesinin Proflarından ders almış kişiler.

  Sevgili peygamberimiz ise ilk insandan son insana kadar Peygamberleri, onların arkadaşlarını, Firavunları, kralları, şahları padişahları, Cumhurbaşkanlarını, kanun yapıcılarını her şeyi ve herkesi yaratan Allah celle celalüh tarafından eğitilmiştir.

  Halk da Hakkın kelamıyla eğitilirse onların görüşlerinin de değerli olduğunu Kur’an-i Kerim ve sevgili peygamberimiz haber vermiştir.  

  Devam edecek