ANA SAYFAKİTAPLARIM


  HERKES ONU SEVER


  Bu günlerde bütün köşe yazarlarımız, Stratejik Araştırma Uzmanlarımız bulundukları yere göre karşı partilerin adaylarını yerden yere vurmaya, bunların milleti temsil edemeyeceğini söylemeye devam ederlerken insani kusurlarını da saymaya devam ediyorlar.

  Halbuki sağcısıyla solcusuyla bu insanlar, bu ülkenin laik eğitiminden geçmiş, beş yüzün üzerinde Üniversite mezunu insanlar.

  CHP nin Genel başkanı sayın kemal Alemdaroğlu, geçen hafta konuşmasında en güzel örnek olarak Hazreti Ömer’i vermiş ve “Biz iktidar olursak hazreti Ömer’in adaletini getireceğiz” demiştir.

  Yetmiş yılda bu eğitim, örnek verilecek bir yönetici yetiştirmemiş demektir.

  Birilerinin aklına Atatürk geliyorsa o da bilsin ki Atatürk, 1881 de doğmuş 1921 de kırk yaşına gelmiş ve Osmanlı döneminde yetişmiştir.

  Örnek ve önder diye dünya insanına ekranlardan takdim edilen insanların hiçte hoşa gitmeyen söz ve davranışlarını duydukça ve de gördükçe insan tam ümitsizliğe düşeceği anda sevgili peygamberimiz hatırımıza düşüyor da azmimizi yeniden bileyiyoruz.

  23 yıllık peygamberliği döneminde alnımızı kırıştıracak en küçük bir yanlışı olmamış.

  Rabbimizin kontrolünde bir hayat yaşamış ve kıyamete kadar gelecek iyi niyetli, imanlı insanların örneği ve önderi olmuştur.

  Rabbimiz bu durumu şöyle ifade edivermiş:

  “And olsun, Allah'ı ve ahireti uman ve Allah'ı çokça zikreden sizler için, Allah'ın Rasülü'nde en güzel örnek vardır.” (Ahzâb 21)

  Sevgili peygamberimiz de “Nefsim elinde olan Allaha yemin ederim ki, ben, sizden birinizin babasından ve çocuğundan daha sevimli olmadıkça (gerçekten) iman etmiş olmaz” buyurmuş. (Buhari,Sahih,K İman hadis 14

  Annemizin verdiği yemek, içirdiği süt ve giydirdiği elbiseler bizi kısacık ömrümüzde rahat yaşatır.

  Sevgili peygamberimizin bize getirdiği Kur’an ise bizim iki dünyamızı aydınlatıyor ve sonu gelmez senelerde tenimizin cehennemde yanmasını engelliyor. Onun için Rabbimiz:

  “Peygamber, müminlere canlarından daha evladır. Peygamber hanımları müminlerin anneleridirler. Zevil erham (Yakın akrabalar) birbirine, Allah'ın kita¬bında mü'min ve muhacirlerden daha evladır. Ancak dostlarınıza bir iyilik yapmanız bunun dışındadır. Bunlar kitapta yazılmıştır.” (Ahzâb 6)

  Mekkeli müminler Medine’ye hicret ettiklerinde Medine’nin yerlisi olan ve yeni Müslüman olan ve yaptıkları yardım nedeniyle “Ensar” diye isimlendirilen o değerli insanlar, Mekke’den gelen kardeşleriyle kendi mallarını paylaşmışlar.

  Dünya tarihinde eşi görülmedik bir dayanışma örneği göstermişler.

  Aradan 1400 yıl geçtikten sonra Kominizim bu yardımlaşmayı silah zoruyla gerçekleştirmeye kalktı. Elli milyonun üzerinde insan öldürüldü; yinede başarılı olamadan yıkılıp gitti.

  Sevgili peygamberimizin arkadaşları o kadar yardımlaşmada ileri gitmişler ki, bu ayet inerek bu kardeşlik müessesesinin mirasçılığa dönüşmesini engellemiştir.

  Sevdiğiniz birine bol miktarda hediye verirsiniz, vasıyyette bulunursunuz ama malınıza varis yapamazsınız.

  Halkımızın peygamber sevgisinde eksilme olmadığı kanaatindeyim. Sayıları yüzü geçmeyen, gündemde kalmayı din düşmanlığına borçlu olan birkaç kişiyi hesaba katmazsak, Müslüman halkımızın tamamı, sevgili peygamberimizin adı anıldığında elini göğsüne götürerek salavat getiriyor. Çeşitli sebepler nedeniyle İslâm’a göre yaşayamasa bile üzüntüsünü çekiyor.

  Her sene Kutlu Doğum Haftasında bütün şehirlerimizde bir olağanüstülük oluyor, akşamında ise evlerde, camilerde, mescitlerde, salonlarda mevlitler, sohbetler, konferanslar, seminerler, açıkoturumlar tertip ediliyor.

  Sözün özü şu ki, halkımız hala peygamberini, herkesten daha fazla seviyor. İnşaallah bundan sonra birde Onun hayatını kendi hayatına nakış nakış, desen desen bir işledimi iki dünyada da korku ve hüzün yok demektir.