ANA SAYFAKİTAPLARIM


  HERKESLE BERABER DİYANET DE İŞİNİ YAPSIN


  HERKESLE BERABER DİYANET DE İŞİNİ YAPSIN

  23/01/2018

  Öldürdüğü Müslüman. Kendisine direnen Kürt Müslümanı öldürüyor, Türk Müslümanı öldürüyor, Arap Müslümanı öldürüyor.

  Kim bu diye bakıyorsun, elindeki bayrak Amerikan bayrağı, öldürücü silah, Amerikan silahı, bindiği tank Amerikan tankı, dili Kürtçe ve “Kürt Devleti Kurmak İstiyorum” diyor, öldürdüğü Kürt Müslümanlara.

  Molla Mustafa Barzani’yi (1903-1979) tam 49 yıl aldattı Amerika ile Rusya ve sonunda Amerika’da öldü.

  Oğlu Mesut’ da 39 yıldır kandırılmaya devam ediyor.

  2017 de “haydi kur” dediler, halk oylamasını da kazandı ama İsrail’le Amerika desteğini çekiverince yıkıldı kaldı.

  Kanmaya devam ediyorlar.

  Kancıkların kandırma faaliyetlerine son vermek için bizim de bir şeyler yapmamız gerekir.

  Başta hatalı da olsa hiçbir zaman hiçbir yerde hiçbir bahane ile hatalı Müslümana herhangi bir kafiri tercih etmeyeceğiz.

  Müslümanın hatası amelde, kafirin hatası temelde.

  Çocuklarımızı kandırarak kaçıran gibi bu kafirler.

  Kandırıcılar, ülkemizde cirit atarlarken kandırılma işlemi devam edecek demektir.

  Onun için halkımızın nereden gelip nereye gittiklerini hatırlatmaya, bu ömürlük yolculuğumuzda şeytan ve şeytanlaşmış insanların cehennemlik olmaları nedeniyle bu dünyayı da cehenneme çevirme hareketlerine karşı halkımızı uyarmaya ve kandırılmamaları için iman ve ameli salihlerini kuvvetlendirmeye çalışalım.

  Hocalarımız, karanlık gecelerde ay gibi, yıldız gibi ışık saçsalar, gündüzde güneş gibi ısı ve ışıkla inkar, ısyan mikroplarını öldürseler ve güzel söz ve fikirleri güller gibi etrafa saçsalar.

  Minbere çıkınca hutbesinde imanla süslenmiş yüreklere inci, mercan, yakut tanelerinden daha değerli Ayet ve Hadisleri saçsalar.

  Ticaret, sanayi ve ziraatla uğraşanlar, kazandıklarını kasalarında saklamak yerine ilim ışığının aydınlattığı alanlarda altın tozu gibi halkın üzerine servet saçsalar.

  İlim ışığında savrulan altın tozuyla servet dağıtılan ülkenin korunması için de askerler güvenliği sağlasa işte o zaman “Güzel Ülke” tarifine uyar.

  Bunun için Diyanet İşleri Başkanlığı, kendi görevlilerine “20 Umreci bulanı parasız Umreye götüreceğim” vaadini bu günden itibaren değiştirse ve “20 cemaate Kur’an okumasını öğreten, bir ilmihal kitabının imtihanında 50 notu alan 20 cemaati yetiştiren görevliyi Umreye götüreceğim” dese neler olur neler.

  Askerler görevini yaparken halk ve Diyanet de görevini yapmalı.

  Rabbimiz buyurur:

  وَمَا كَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنْفِرُوا كَافَّةً فَلَوْلَا نَفَرَ مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طَائِفَةٌ لِيَتَفَقَّهُوا فِي الدِّينِ وَلِيُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُوا إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ

  “İman edenlerin hepsinin seferberliğe çıkmaları doğru değildir. Dini iyi anlamaları ve kavimleri (harpten) geri döndüğünde onları uyarmaları için her topluluktan bir grup (ilim tahsili için) toplan­ması gerekmez mi? Umulur ki onlar sakınırlar.” (Tevbe süresi ayet 9/122)

  İnsanlığın ihtiyacı olan her ilim dalında alim yetiştirmek gerekir.

  Herkes kendi sahasının ihtiyacını karşılamalı.

  Diyanet, her görevlisine “20 kişiye Kur’a okumasını ve İlmihal bilgilerini öğretirse onu Hac ve Umreye göndereceğim” dese ve yapsa.

  Müftülükler, öğrenen cemaati imtihan etse ve ona göre görevlendirse on yıla kalmaz, 2023 yılında dinini kitaptan öğrenen, dinamik ve güzel bir millet ortaya çıkar.