ANA SAYFAKİTAPLARIM


  KİM TERÖRİST?


  Başlığı okuduğunuzda aklınıza ilk gelen kim veya kimlerdir?

  Neden onlar aklınıza geldiğini hiç düşündünüz mü?

  O terörist diye bildiğiniz kişi veya kişileri hayatınızda hiç gördünüz mü?

  “Görmeye ne gerek var, her şey ortada” denebilir ama ortada olan şeyi ortaya koyanın kim olduğunu araştırdık mı?

  Adamın birini her gün hanımı dövermiş.

  Adamın dayak yerken çığlığı bütün mahalleyi inletirmiş.

  Mahalleli adamı gördüklerinde polise şikayet et diye akıl verdiklerinde “Siz karışmayın, sever de döver de” dermiş.

  Bir gün yine adamın feryadı ayyuka çıktığı bir anda mahallenin ileri geleni “Caminin minaresinden bu adamın evinin avlusuna bakın” demiş.

  Cemaatten birkaç kişi minareden adamın avlusuna baktıklarında bir de ne görsünler, adam, hanımının ağzını kapatmış hanımı döverken döven adamın kendisi “Yapma, etme, dövmeeee” diye kendisi bağırırmış.

  Dünyada yapılan da o olamaz mı?

  İngilizler İstanbul’u işgal ettiklerinde birçok vatansever İngilizlere boyun eğmeyip isyan bayrağını çektiklerinde kendilerine verilen isim de anarşist veya teröristti.

  “Ne bilelim öyle olduğunu aradan epey zaman geçti” denebilir.

  Doğrudur.

  On binlerce kilometreden gelip Irak’ta bir jandarma karakolu kurmak için bir buçuk milyon insanı öldürene değil, vatanını savunmak için ölene “Terörsit” dedirtileceksin ve sen beyniyin özgür olduğunu iddia edeceksin.

  Vampir ülkeler, masum insanların can damarına dişlerini geçirdiğinde çırpınan adamı “Terörist” diye tanıtıyorsa ne diyeceğiz.

  Dünyadaki bütün banka soyguncularının soydukları paraların hepsini üst üste yazın ve toplayın.

  Çıkan rakam, bir tek Uluslar arası borsa şirketinin alavere dalavere ile bir gecede vurduğu vurguna ulaşamaz.

  Bunlardan birinin adı soyguncu ve yeri hapishane, öbürünün adı başarılı borsacı ve yeri kralların, şahların, cumhurbaşkanlarının sofrası.

  Bir senede dünyada “Terörist” diye tanıtılanların hepsinin öldürdüğünden daha fazlasını öldüren devlete neden “Terörist” denmez hiç düşündünüz mü?

  Dünyada “terörist” diye adlandırılan bütün kişi ve kurumların ellerindeki silahların aynı devlet tarafından satıldığını ve onlara “Terörist” adını onun verdiğini hiç sorguladınız mı?

  Bu terörist devletin kendi vatandaşını da öldürmekten kaçınmadığını biliyor muyuz?

  Öldürürken ölen vatandaşlarının cesetlerini yakarak yok ettiğini ve basından gizlemeye çalıştığını duymadık mı televizyonlardan.

  Türkiye bütçesinden fazla doların Amerika’da uyuşturucuya gittiğini öğrendiğimizde bunları büyük çaplı alan, satan, ithal eden, dağıtan kişilerin Amerika’nın saygın kişileri olduğunu duymadık mı?

  Kurşunla öldürüldüğünde “Teröre kurban gitti” denir de uyuşturucudan ölen kişiye neden aynı şey söylenmez?

  Eğitimin yanlış, ekonominin dengesiz olması nedeniyle gelişmiş ülkelerdeki intihar olaylarının en fakir ülkelere göre çok fazla olması o ülke yöneticilerine “vatandaşını öldüren teröristler” desek yanlış olur mu?