ANA SAYFAKİTAPLARIM


  KİMSEYİ KANDIRMAYI
  Başta kendinizi kandırmayın.

  İnsan en çok kendini kandırırmış, ama bazıları bunun farkına varırmış, bazıları da farkına varmadan bu dünyadan göç edermiş.

  En çok da göç ettiğimiz toprağın altı hakkında kendini kandırırmış.

  Yaptıklarının çalmak, kırmak, boyun vurmak, hortumlamak, karalamak, yıpratmak…..olanlar, bu yaptıklarından iç rahatsızlığı duyduklarında “Bu dünyada beni hesaba çekecek güç yok, ya bunların hesabı ahrette sorulursa” diye düşünme fırsatı bulanlar da kendilerini “Çürümüş kemikler nasıl dirilecek?” diyerek kandırarak teselli bulurlar.

  Kendisinden hesap sorulamaz zannında olanlardan tarih boyunca Ad, Semud, Firavun, Karun gibilerin cezasının bir kısmı bu dünyada verilmesiyle aleme ibret yapılmış ve “Kendinizi kandırmayın” mesajı verilmiş.

  Hani elektrik direklerinde bir kuru kafa resmi vardır.

  Görenlere “Bu adam buraya tırmandı ve bu hale geldi. Siz de tırmanmayın” demektedir.

  İşte Kur’anın haber verdiği bu dünya cezası, kıyamete kadar gelecekler için asılmış uyarı levhasıdırlar.

  Günümüzde insanlara zarar vermek için her türlü işi yapanlardan bir kısmı bu dünyada da cezalarını çekmekteler.

  Haksız yoldan edindiği mallar, bu dünyada onun cezası haline gelebiliyor.

  Hanımı ve çocukları halkın gözleri önünde rezil oluyor.

  Bazılarını da dost görünümlü düşmanları kandırıveriyor.

  Ömrünü Kur’an eğitimine karşı olarak İslam düşmanlığıyla geçiren, ama “Ya Kur’an’ın ” sahibi olan Allah, “Benim kelamımı değil de başkalarının lafını önemsedin ve benim kelamımın önüne geçirdin” diye sorarsa ne cevap veririm” diye düşündüğünde aldatma ekibi onun karşısına geçip “Allah seni cennetine koymayacak da kimi koyacak? O zaman cennet boş kalır” deyiveriyor.

  İslamın öğrettikleri ne güzel.

  Bütün dünya insanını Allahın kulu, Hazreti Muhammed’in (S.A.V.) ümmeti kabul eder.

  İslam dinine İman edenlerine daveti kabul eden “İcabet ümmeti” denir, diğerlerine ise daveti kabul etmesi umulan “Davet ümmeti” denir.

  Yani bütün insanların bu dünyada gangsterlik yapmaması için, eskiden silahla, bu günlerde internet yoluyla banka soygunları yapmaması için, ülkeleri dolaşarak milyonlarca canın katledilmemesi için, borsa oyunlarıyla trilyonların çalınmamsı için, çaldığı paraların mafya yoluyla elinden alınmamsı için, çocuklarının kaçırılmaması için, sıkışıverdiğinde intihara teşebbüs etmemesi için daha önemlisi öbür dünyada canının cayır cayır yanmaması için gönlüne İmanın girmesi gerektiğini anlatır bir Müslüman.

  İman edenlerin de İslama göre yaşamasını ister, öğrenir ve öğretir.

  Yoksa görüntüsüne bakarak, sofrasından yalanarak, onun hoşuna gidecek sözler söyleyerek “İster üç ilaha inanın, ister beşe. İnanıyorsunuz ya siz de cennete gireceksiniz” diyerek papaların parayla cennet sattığı gibi kemik karşılığında cennet satanlar aslında asıl kötülüğü önce kendilerine yaparlar, sonra kandırdığı insanın arkasından bir tekme ile cehenneme yuvarlayıvermekle ona kötülük yaparlar.

  Elleri ve gözleri bağlı bir adamın uçuruma doğru koştuğunu gördüğü halde onu uyarmayan, uyarmadığı gibi alkış tutan adamdan daha zalim kim olabilir?

  Cehenneme doğru koşanların karşısına geçip “Duuur bakalım. Bu yolun sonu cehenneme çıkar, şu yol da cennete çıkar” diyerek yol göstermek her Müslüman’ın görevidir.

  Başta kendimiz olmak üzere kimseyi kandırmayalım.