ANA SAYFAKİTAPLARIM


  KATİLLERİNE DUA EDEN MÜSLÜMAN


   KATİLLERİNE DUA EDEN MÜSLÜMAN

  Dünyamızın en merhametli insanları Müslümanlardır.

  Sevgili peygamberimizi Rabbimiz bize tanıtırken, Alemlere rahmet peygamberi olarak gönderildiğini söyler. (Enbiya süresi ayet 107)

  Rahmet peygamberinin ümmeti de rahmet ümmetidir.

  Kur’an-i Kerim’de Rabbimiz, Kur’an’ın bildirdiği şekilde Allah’a ve ahirete iman etmeyen, Peygamberini örnek alarak Allah’a kulluk yapmayıp Allah’ın yarattığı insanlara kulluk yapan veya kendini Firavun gibi Rab yerine koyan yöneticilerin cehennemdeki yerini tasvir eder.

  Bazılarını kısaca vereyim:

  Cehennemde yananların derileri yanıp döküldüğünde yeniden deri yaratılıyor ve ateşin acısını duymaya devam ediyor. (Nisa süresi ayet 56)

  Ateşler içinde ciğerleri susuzluktan yanan cehennemliklere yanan kafirlerin akan irinlerinin içirileceği, her taraftan ölümün geleceği ama ölmeyeceği bildiriliyor. (İbrahim süresi ayet 16-17)

  Cehennemde ateşten elbiseler giydirileceği, başlarından aşağıya kaynar sular döküleceği, karınlarında olanların eritileceği, demirden kamçılarla dövüleceği, çıkmak isteyenlerin geriye cehennem atılacağı (Hac süresi ayet 19-22)

  Cehennemin dibinden çıkan zakkum ağacından yiyeceği, karnını doldurduğu halde doymayacağı, üzerine de kaynar sular içirileceği, (Saffat süresi ayet 62-71, Dühan süresi ayet 43-50)

  Başta Haham ve Papazlar olmak üzere insanların mallarını batıl yollardan yiyenlerin o topladıkları altın gümüş gibi günümüzde paraların cehennemde ateşleri olacağını, (Tevbe süresi ayet 34)

  Bunlar cehennemde yanarlarken cehennem görevlilerinin “size uyaran biri gelmedi mi?” dediklerinde “Geldi ama biz yalanladık” diyeceklerini, "Keşke dinleyip anlasaydık, biz alev yarânın­dan olmazdık” diye pişman olacaklarını haber verir Rabbimiz. (Mülk süresi ayet 6-11)

  Biz, bu ayetleri, evlerimizde, camilerimizde okullarımızda, salonlarda, radyolarda, televizyonlarda...okurken “Oh olsun, yanacaksınız” diye yüreğimiz soğusun diye okumuyoruz.

  Gayri Müslimlerin canları, bu cehennemde yanmasın diye okuyoruz.

  Biz de onlar gibi cehennem yolcusu olmayalım diye okuyoruz.

  Onların mini mini yavrularını inkarcı eğitimle cehenneme hazırlarken, yavrularını yakmalarını engellemek için okuyoruz.

  Kavminin cehennemde yanmaması için yıllarca onlara tebliğa devam eden, yalvarırcasına cehennem yolundan çevirmeye çalışan peygamberlerin hemen hepsi aynı sözü söylemişler:

  إِنِّي أَخَافُ عَلَيْكُمْ عَذَابَ يَوْمٍ عَظِيمٍ (59)

  “....Büyük günün azabının sizin üzerinize ol­masından korkuyorum." Demişler. (A’raf süresi ayet 59, Hud 3, 26, Şuara 135, Mü’min 32)

  İbrahim aleyhisselamı bilirsiniz. O kendisini yakmak için dağlardan odun taşıyan, mancınık yapan, ateş yakan, yanmasını seyretmeye gelen insanlar için hayır dua ediyor.

  İsa aleyhisselam, kendisini çarmıha germe kararı alan, öldürmeye teşebbüs eden, çarmıhta onu seyreden (Çarmıha geremediklerini, ona benzer birini öldürdüklerini Kur’an ahber verir) insanlar için hayır duası eder.

  Abdullah bin Amr’ın (Allah ondan razı olsun) haber verdiğine göre sevgili peygamberimiz, İbrahim aleyhisselamın okuduğu:

  رَبِّ إِنَّهُنَّ أَضْلَلْنَ كَثِيرًا مِنَ النَّاسِ فَمَنْ تَبِعَنِي فَإِنَّهُ مِنِّي وَمَنْ عَصَانِي فَإِنَّكَ غَفُورٌ رَحِيمٌ)

  "Rabbim, onlar, insanlardan bir çoğunu sapıt­tılar. Kim bana uyarsa ben­dendir. Kim de bana isyan ederse, şüphesiz sen ba­ğışla­yansın, esirge­yensin." (İbrahim süresi ayet 36)

  Ve İsa aleyhisselamın okuduğu:

  إِنْ تُعَذِّبْهُمْ فَإِنَّهُمْ عِبَادُكَ وَإِنْ تَغْفِرْ لَهُمْ فَإِنَّكَ أَنْتَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ)

  “Eğer Sen onlara azap edersen, şüphesiz onlar, Senin kul­ların. Eğer onları afvedersen, şüp­hesiz Sen Aziz'sin, Hakim'sin.” (Maide süresi ayet 118) ayetini tekrar tekrar okuyarak Rabbine dua eder. (Müslim, Sahih, K. İman, babü düaünnebiyyi li ümmetihi)

  Bütün peygamberlere iman eden, son peygamber Muhammed aleyhisselamı örnek alan Müslümanlar, bu çağda, kendilerine düşman olan kafirlerin, cehenneme girmemeleri için mallarını ve canlarını harcayarak Rabbin ayetlerini onlara duyurmaya çalışıyorlar.

  Kafirlerin hepsi bir olup, kendilerini kurtarmaya çalışan Müslümanları öldürmek, mallarına sahip olmak için can alırlarken, kan akıtırlarken, Müslümanlar, kazandıkları mallarını, onların Müslüman olması için harcıyorlar ve bu yolda can vermeye de hazırlar.

  Şu anda Suriye’de, Irak’ta, Filistin’de, Afganistan’da Çeçenistan’da cephede devletleşmiş eşkıya ordusuyla çarpışanlar dahi bu ayetleri okuyarak katillerin, zalimlerin, soyguncuların, sömürgenlerin, kemirgenlerin imanı için dua etmeye devam ediyorlar

  İşte merhamet budur.

  Ve sonunda kazanacak olanlar da bunlardır.