ANA SAYFAKİTAPLARIM


  KURTLUK DAMARIMIZI KABARTIYORLAR


   KURTLUK DAMARIMIZI KABARTIYORLAR

  07/08/2017

  Torosların eteğinde köyde yaşayan biri anlattı: “Yaban domuzları çoğaldı. Tarlalardan mahsul alamaz olduk. Domuzlarla başa çıkamayınca devlete baş vurduk. Bize biri dişi biri erkek iki kurdu zimmetle verdiler.

  Biz, kurtları teslim edenlere “İki kurt, domuz sürüsüne hiçbir şey yapamaz” dedik, onlar da “Kurtlar, domuzlara bir şey yapamaz ama domuz yavrularını yiyip bitirirler ve böylece domuzların üremesi sona erer” dediler.

  Merasimle kurtları dağa saldık. Ama kurt çiftliğinde, elde üretildiğinden bizim elimizden gelecek yiyeceğe bakarlar. Tarlada biraz uzaktan bize bakar ve gözleriyle yiyecek ister gibi. Yiyecek vermeyince dağda kendisini besleyecek şeyler aramaya başladılar.

  Domuz yavrularını beğenmediler, bizim keçi yavrularına dadandılar. Hatta anlatan “Bize verdikleri kurtları Müslüman yapmışlar galiba, domuz yavrusunu “haramdır” diye yemiyorlar, oğlak yiyorlar” diye de latife de yaptı.

  Biz de domuz yemeyip oğlak yiyen kurtları öldürdük” dedi.

  Ne oldu bize?

  Gavur, İslam alemini talan ediyor, her ülkede İslam’ı ayakta tutan alimlerini “terörist” damgasıyla işaretliyor ve yine İslam aleminden devşirdiği insanlara onları vurduruyor.

  Suriye, Yemen, Bengaldeş, Bağdat, Kuzey Irak, Nijer, Somali….gibi ülkelerde Müslümanı Müslümana öldürtüyor.

  Çocukluğumda köyde elektrik yok. Uzun kış gecelerinde lambanın titrek şavkında korkulu hikayeler anlatılır, biz de korkudan en güvenli yer olan ana veya baba kucağına sığınarak dinlerdik.

  Normal zamanlarda kurtlar sürü halinde olsalar bile  insana saldırmazlar.

  Ama kar yağışları birkaç gün devam eder, karın yüksekliği güdük devenin kuyruğuna çıkarsa, işte o zamanlarda aç kalan kurtlar saldırır insanlara.

  Hikayenin birinde kaybolan adamın potinlerinden bilindiğini, potinlerin dışında her yerinin yendiğini anlatırlardı.

  Karın insan beline kadar çıktığı bir zamanda, dumanlı bir havada tek başına yolculuk yapan bir adamın etrafını kurtlar sarar.

  Çaresiz kalan adam, yanı başında olan telefon direğinin tepesine çıkar.

  Adam yukarda, kurtlar aşağıda beklemeye başlarlar.

  Hikayelerin de faydası vardır. Adam direğin başında daha önce anlatılan bir kurt hikayesinde kurtlar aç aklınca birbirlerine saldırılarmış ama kime saldıracaklarına bakarken hangisinde kan damlası varsa ona saldırırlarmış.

  İşte o adam, direğin başında parmağını kanatır ve kurtların üzerine damlatır.

  Damlanın düştüğü kurda saldırılar.

  Ona saldıranların hepsi kana bulandığından birbirlerini yer bitirirler.

  Ne oldu bize?

  Makamından düşen, köşesinden kovulan, bir hatasından dolayı üzerine gidilen…yaralı Müslümanların üzerine saldırmalar artıyor.

  Hangimiz hatasızız?

  “Hatasız kul olmaz” demiş atalarımız.

  Hatayı afvetmeyin, ama hata yapanı afvedin.

  Sevgili peygamberimize Beni Müstalık gazvesinde hakaret eden Münafıkların başı Abdullah bin Selül’ün hakaretini Kur’an şöyle haber verir:

  يَقُولُونَ لَئِنْ رَجَعْنَا إِلَى الْمَدِينَةِ لَيُخْرِجَنَّ الْأَعَزُّ مِنْهَا الْأَذَلَّ وَلِلَّهِ الْعِزَّةُ وَلِرَسُولِهِ وَلِلْمُؤْمِنِينَ وَلَكِنَّ الْمُنَافِقِينَ لَا يَعْلَمُونَ

  “(Münafıklar): "Medine'ye döndüğümüzde aziz olan zelil olanı çıkara­caktır." diyorlar. Halbuki asıl izzet, Allah'a, Rasûlü'ne ve mü'minlere ait­tir. Ancak müna­fıklar bilmiyorlar.” (Münafikun süresi ayet 63/8)

  Hazreti Ömer o Münafıkın öldürülmesini teklif ettiğinde sevgili peygamberimiz:

   “دَعْهُ لاَ يَتَحَدَّثُ النَّاسُ أَنَّ مُحَمَّدًا يَقْتُلُ أَصْحَابَهُ

  “Bırakın onu, Muhammed, adamlarını öldürüyor” demesinler” buyurmuş.” (Buhari, Sahih, K. Tefsir, Bab Münafikun süresi)

  Medine münafıklarını dışardan bakanlar Müslüman biliyorlardı.

  Geçin Münafıkları, sevgili peygamberimiz, Mekke’yi kansız bir şeklide fethettiğinde suçun her çeşidini işleyen o kafirler güruhuna genel af ilan etti ve dünyaya İslam’ı yaymaya başladı.

  Leş haline gelmiş ve dünyayı kokutan Gavur, İslam alemini talan ederken yaralı Müslümanlara saldırmak yerine, bizi talan edenlerle uğraşalım.