ANA SAYFAKİTAPLARIM


  OYLAYALIM MI TARTALIM MI? (2)


   OYLAYALIM MI TARTALIM MI? (2)

  Amsterdam’a konferans için gittiğimde uyuşturucunun her türlüsünü kanuna sırtını dayayarak içiren Cafeshop’ların çok olduğu sokağı gördüm.

  Uyuşturucuların içilmesini serbest bırakan kanunun uygulandığı bu mekanlarda, yine parmak hesabıyla bir kanun daha çıkarmışlar ve o kanun gereği “Cafeshop” ların duvarına “Sigara İçmek Yasaktır” yazısını asmışlar.

  Öğrenciler, Hahahahahha…

  Sapık evlilikler konusunda da birkaç defa oylamada Yeşiller Partisi oylamayı kaybetmişler ama sonunda “Hayır” diyenleri de, onların çocuklarını da sapıttıktan sonra kanun teklifini kabul ettirdiler.

  Şimdi bizi de ünlülerin uyuşturucu ve seks haberleriyle kulak dolgunluğu yapmaya çalışıyorlar ve kanun teklifi geldiğinde “Evet” e hazırlıyorlar.

  Bir parmak atarak dünyayı nasıl yönettiklerini, tek parmağın yedi milyara galip getirildiğini Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinde görüyoruz.

  Şu anda dünyamızda yaşayan yedi milyar insanı yaratan Rabbimiz, Maide süresinin 90 ıncı ayetiyle  biz, Müslümanlara aklı uyuşturan şeyleri yasaklamış.

  Sevgili peygamberimiz de:

  كُلُّ مُسْكِرٍ حَرَامٌ

   “Sarhoşluk veren her şey haramdır” buyurmuş. (Buhari, Sahih, K. Meğazi, bab 60, Müslim, Sahih, K. Eşribe, bab 7)

  Şimdi biz, hangisine uyalım?

  Bir veya birkaç oyla kabul edilen bizim gibi insanların bir yıl önce “Hayır” dedikleri bir yıl sonra kabul ettikleri, gelecek yıl neye karar verecekleri belli olmayana uyarak uyuşturucu üreticisi, satıcısı, taşıyıcısı, garsonu, patronu, doktoru, hastahanesi, hemşiresi, Yeşilay’cısı, sessiz kalıcısı, okul önünde çocukları onlardan korumaya çalışan polisi mi olalım.

  Yoksa Rabbimizin koyduğu kurala uyarak canımızı, tenimizi, imanımızı, insanımızı, ülkemizi, bütün insanlığı ana rahminden getirdiği sıhhati koruyarak yaşamasını mı sağlayalım?

  Çocuklara sordum, “Suyun karışımı nedir dedim? toplu halde “iki hidrojen bir oksijen” dediler.

  Peki oylamayla mı belirlenmiş?

  Hayır, buluşla tespit edilmiş.

  Buluşu yapan mı bu kanunu koymuş

  Hayır, konulan kanunu bulmuş,

  Kanunu kim koymuş?

  Koro halinde “Alaaaaah koymuş”

  Allah’ın sıfatlarını öğrenirken siz, “Kelam ve Tekvin” sıfatlarını beraber öğrendiniz.

  Yani Kur’an’ı indiren Allah, tabiatı, evreni yaratan Allah. Dünya yaratılalıdan beri tabiat kanunlarından hiç şikayet eden bir tek bilim adamı çıkmamış da neden tabiatı yaratan Allah’ın Kur’an’daki kanunlarından şikayet ediyorlar?

  İşte o yukarda yedi milyar içinde bir milyonluk art niyetli guruplar var ya işte onlar dünyanın düzenini bozuyorlar.

  İki ayeti hayatınız boyunca gönlünüzün en değerli yerinde taşınız:

  وَأَوْفُوا الْكَيْلَ إِذَا كِلْتُمْ وَزِنُوا بِالْقِسْطَاسِ الْمُسْتَقِيمِ ذَلِكَ خَيْرٌ وَأَحْسَنُ تَأْوِيلً

  “Ölçtüğünüz zaman, tam ölçün ve doğru te­razi ile tartın. Bu daha ha­yırlı ve sonuç itiba­riyle daha güzeldir.” (İsra süresi ayet 17/35, Şuara süresi ayet 26/182)

  Doğru terazi hangisidir?

  Buyurun okuyun:

  لَقَدْ أَرْسَلْنَا رُسُلَنَا بِالْبَيِّنَاتِ وَأَنْزَلْنَا مَعَهُمُ الْكِتَابَ وَالْمِيزَانَ لِيَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ

  “Yemin olsun ki, insanlar adaletle ayakta dur­sunlar diye, Peygam­berlerimizi apaçık delil­lerle gönderdik ve yanlarında kitap ve (adalet) tera­zisini indirdik….”

  Kendinizi üstün görmeyin, kimseyi de kendinizden üstün görmeyin.

  Üstünlük yarışını Rabbin koyduğu Kur’an’daki kanunlarına sevgili peygamberimizi örnek alarak uymaya çalışırken, tabiat kanunlarını da keşfe ve o kanunlara göre yaşamaya dikkat ederek yapınız ve yarışı çelme takmadan kazanmaya çalışınız.