ANA SAYFAKİTAPLARIM


  PUT DEVRİLİYOR


  Çocukluğumuzda “Allah vardır, birdir, ortağı yoktur, her yerde hazır ve nazırdır. Karanlık gecede kara taşın üzerindeki kara karıncanın ayaklarını görür, çıkardığı sesi işitir” diye ezberlemiş ve öylece inanmıştık.

  Daha sonra Kur’an-ı Kerimi ve hadisi şerifleri okuyunca öğretilenlerin asla uygun olduğunu görmüş ve taklidi imanı tahkike çevirmiştim.

  Gazeteleri okuyup siyasileri dinlemeye başlayınca, Allahın mülkünde Allahın verdiği ayakla yürüyüp, onun verdiği gözle görüp, yine onun lütfettiği akılla Allahı inkar edenleri görünce şaşıp kalmıştım.

  Bunlar neye inanırlar diye bakınıp dururken, kendileri gibi doğumlu ve ölümlü insanlara tapındıklarını, onların sözlerini Allahın ve Rasülünün sözlerinin önüne geçirdiklerini görünce “acaba bunlar deli mi?” diye mırıldanmıştım.

  Bir gün televizyon kanallarından birinde teknolojinin T harfini çok iyi bildiğini ortaya koyarak etrafındakilere hava atan biri “Amerika, Sultanahmet meydanında yuvarlanan topu görebilmektedir” diyor ve o konudaki teknoloji hakkında bilgi veriyordu.

  Yanımdakine “Sultanahmet’teki topu göreceğine Üsame’yi görsün” dediğimde Onun kendi ellerinde olduğunu Müslüman dövmek için malzeme olarak kullandıklarını söyleyerek Amerika’nın putluğunun yıkılmaması için üretilenleri bana naklediverdi.

  Amerikanın beyni olan Pentagon ve ticaretinin kalbi olan İkiz kuleler vurulduğunda da aynı terane tekrarlanmış ve sallantıda olan put yerinde tutulmaya çalışılmıştı.

  Bu hafta Afganistan’ın Host vilayetindeki Champman kampında dünyanın en eğitimli adam öldürme birliği olan CIA’nın yedi ajanının bir intihar eylemcisinin saldırısı sonunda öldürülmesi, altısının hastanelik edilmesi olayında bakalım nasıl bir put savunma stratejisi geliştirecekler.

  Riyad’da 25 ajanın öldürülmesi olayında da suskunluk devam etmişti.

  2006 Haziranında işgalci İsrail’in katiller ordusundan esir edilen Gilad Şalid isimli teröristi üç buçuk yıldır Amerika, İsrail ve yandaşları aramaya devam ettikleri halde hala bulamışlardır.

  Filistinli Mücahitler arada bir esirin iyi bakımlı fotoğrafını yayınlayarak hem sağ olduğunu, hem de İsrail gibi işkence etmediğini dünyaya göstererek dünyanın en karanlık yerinde kara topu görenlerin CIA ajanlarını öldüreni göremediklerini, Gilad’ın yerini bulamadıklarını bütün putperestlere her yerde hazır ve nazır olanın yanlı ve yalnız Allah olduğunu hatırlatmaktalar.

  Milli gazete’de 17/09//2001 tarihli yazımda “AMERİKA AYRIŞIK DEVLETLERİ” başlıklı yazımda Amerika’nın günah galerisinden bazı bölümler sergiledikten sonra “Afganistan’ı 1878 yılında işgal eden İngilizler, gün batmayan İmparatorluğa sahip iken, daha sonra gün doğmayan bir adacığın içinde sıkışıp kaldılar.

  Afganistan’ı 1979 yılının sonlarında işgal eden Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği, on sene sonra birliğini kaybetti, on beş parçaya bölündü, paramparça oldu.

  Her halde bir kısım Amerikalı yöneticiler, Amerika Ayrışık Devletleri diye onun üzerinde devlet oluşturmaya çalışıyorlar.” Demiştim.

  13/06/2005/tarihli yazımda ise “Aradan dört yıl geçti ve uzmanların araştırmalarından basına yansıyan bilgilere göre Amerikan devlet başkanı ve Senatörler ve kırdığı yumurta kırk bini geçenlerin korumasına ayrılan Dolarlar, Amerikan ekonomisine yeni yükler getirmiş.

  Üçüncü ve dördüncü sınıf ülkelerin hain yöneticileri ve besleme iş adamları paralarını Amerikan bankalarına yatırmayınca yüz milyarlarca dolar sıkıntısına girmiş.

  Diğer ülkelere soyguna giden kovboylar can derdine düştüğünden, evden dışarı çıkamadığından, evdeki stoklarda bittiğinden, kinlerini Beyaz saray’a kusmaya başlamışlar.

  Sağlığında Amerika’da bir karış toprağa sahip olamayan ve Dolar kazanmak için topraksız Amerikan vatandaşları Müslüman avına gittiği Irak’tan tabut içinde dönmeye başlayınca, bir karış toprağı mezarlıkta sahip olunca, binlerce ölünün on binlerce yakını homurdanmaya başladı.

  Hafife aldığı, aşağıladığı, emir verdiği, başına çuval ördüğü ülkelerin insanları yediden yetmişe parti, din, dil, ırk ayırımı yapmadan dişlerini bilemeye başladı.

  İşi yıkmak, yakmak, kurutmak, yok etmek olanı sevecek insan olmaz.

  Harabelerden zevk alan Baykuştan bile beter olan ve harap etmekten zevk alanı kimse sevmez.” Demiştim.

  Şimdi dünyada itibar kazanmak için milyarlarca dolar dağıtıyor.

  Doları alanlar da onun aleyhinde çalışıyorlar.

  Yedi CIA ajanını öldüren adam onların yıllardır adamı olarak çalışmış.

  “Sizi ben Afganlılara sevdiririm” sözünü vermiş, bazı işe yaramaz haberler de getirmiş ama havada, karada, denizde her türlü silahı kullanabilen yedi eğitimli katili öldürüvermiş.

  İster şahıs olun, ister devlet yetkilisi olun, hiçbir zaman hiçbir insanın canına, malına, namusuna zarar vermeyin.

  Bu güne kadar çaldıklarınızı sahiplerine geri verin.