ANA SAYFAKİTAPLARIM


  SİYONİST YAHUDİİİİİİ


  SİYONİST YAHUDİİİİİİ

  28/07/2017

  İlahiyat fakültesinde iken  hocamız olan  Merhum, Arif Etik Bey, “Hulasat’ül-Beyan” isimli tefsirin yazarı Mehmet Vehbi’den  dinlediği bir olayı  anlatmıştı.

  Türkiye’ye ilk defa gelen  İsrail büyük elçisi,  bir hoca ile görüşmek istediğini  Türk Dışişlerine bildirir. Yetkililerde  Mehmet Vehbi yi önerirler. Çünkü Mehmet Vehbi hem tefsir yazarı, hemde siyaset yapmış Bakanlık  yapmış bir adam.

  Büyük elçi ile Mehmet Vehbi  bir araya geldiklerinde büyük elçi:

   “Peygamberiniz: “Bir gün gelecek  yeryüzünde bir tek Yahudi kalmayacak. Bir taşın arkasına  saklansa taş dile gelip haber verecek” diyordu. Bak biz yok olmadık. Filistin’de devlet kurduk” der.

  Mehmet Vehbi’de: “Ben Buhari’yi terceme ederken, o hadisin tercemesine gelince  çok düşündüm. “Ya Rabbi, senin peygamberin ne söylemişse  doğrudur. Ama  bu iş çok zor  olacak. Yahudiler bütün dünyaya dağılmış durumda. Biz bunları nasıl bulacağız derken  bir gün Filistin’de devlet kurulduğunu, dünyanın her tarafına dağılan Yahudilerin Filistin’e göç ettiğini öğrenince seviniverdim.” der.

  Büyük elçi: Niçin sevindiniz?

  Mehmet Vehbi: “İşimizi kolaylaştırıyorsunuz. Bizim bütün dünyayı dolaşmamıza gerek kalmayacak. Hepiniz  bir araya geleceksiniz biz de sizi  topluca Milletlerin  başına bela olmaktan kurtaracağız” der.

  Hadisin metni:

  عَنْ أَبِى هُرَيْرَةَ - رضى الله عنه - عَنْ رَسُولِ اللَّهِ - صلى الله عليه وسلم - قَالَ « لاَ تَقُومُ السَّاعَةُ حَتَّى تُقَاتِلُوا الْيَهُودَ حَتَّى يَقُولَ الْحَجَرُ وَرَاءَهُ الْيَهُودِىُّ يَا مُسْلِمُ ، هَذَا يَهُودِىٌّ وَرَائِى فَاقْتُلْهُ

  (Buhari, Sahih, K. Cihad, babü kıtal’il Yehud, bab no 94)

  Rusya, Amerika, İngiltere, Almanya, Filistin’de bir Yahudi devletinin  kurulması için  çok çalışmışlar ve başarmışlar.

  Peki bu devletler çok mu seviyorlar bunları? 

  Şu anda dünyanın her tarafında okunan Matta İncil’inin 23/33-36 bölümünde Yahudiler’e şöyle sesleniyorlar:

  “Siz ey yılanlar, siz ey engerek nesli! Cehennem hükmünden nasıl kaçacaksınız? Bunun için işte, size peygamberler, hikmetli adamlar ve yazıcılar gönderiyorum; siz  onlardan bazılarını öldürecek  ve Haç’a gereceksiniz; ve bazılarını  havralarda dövecek  ve şehirden şehire kovacaksınız ki, salih olan Habilin kanından, ma’betle  mezbah/kesimhane  arasında öldürdüğünüz  Barahiya oğlu  Zekariyya’nın  kanına kadar, yeryüzünde dökülen her salih kan üzerinize gelsin. Doğrusu size derim: Bütün bu şeyler bu neslin üzerine gelecektir.” diye başlayan  Yahudilerden bıkıp usanan  batılı siyasiler, içlerinden bu ur’u  söküp Filistin’e atarlar.

  Orada Yahudiler öldürürse  Müslümanlardan eksilir, Avrupalı sevinir.

  Yahudi ölürse  yine Avrupalı sevinir. Onun içindir ki elli senedir  barış sağlanamamıştır.

   Başka ülkeler  arasındaki  çatışmalara B. Milletler anında devreye giriyor ve barış sağlamaya çalışıyor; başaramadığında, saldırgan tarafa karşı B. Milletler harp ediyor. Filistin’de  ise Yahudi’nin eline silah veriyor. Bütün silah kaçakçılarına da: “Eğer Filistinli Müslümanlara  silah satarsanız bir daha silah vermem” diyerek silahlanmalarını engelliyor.

   Size taş atan on iki yaşındaki çocuğa silah çekmeniz sizin  korkaklığınızı gösterir.

  Dünyanın en siyaset bilmez milleti  hangisi desem, Yahudi milleti aklınıza gelmez.

  Evet, Yahudi milletidir. Dünyanın en eski milletlerinden olmalarına rağmen  nüfusu en az olan millettirler.

  Altına, sermayeye olan aşırı hırsları  (Bak: Bakara 96) onları kötü siyasete  yöneltmiş ve her olayın arkasında kendilerinin kırılmasına sebep olmuşlar.

  Osmanlı aşiretten  devlet çıkarmış. Yahudiler, devlet iken çete haline gelmişler.

  Baş ağrıtan çürük diş gibi  dünyanın başını ağrıtmaya devam ediyorlar, ama sabrın da bir sonu vardır.

  Siyonistlere: "Korkmayın, biz Buhari'in rivayetlerini boşa çıkartıyoruz, böyle bir şey yok, öldürmenize ağız tadıyla devam edebilirsiniz" diyenlere Netanyahu önem vermez ama onların da bize cevabı, "O peygamberin ümmeti olduğunuzda biz korkarız olmuştur"