ANA SAYFAKİTAPLARIM


  YARIŞA KATILALIM


  YARIŞA KATILALIM

  Yarışı başlatan, bize kalp ve kalıp veren, canla teni lütfeden, taşıyacak bir ayak, yönetecek bir baş yaratan Rabbimizdir.

  Bu dünyada yarışa katılmayan insan yoktur.

  Yatalaklar bile talimat vererek yarışa katılırlar.

  Kimi paraya, kimi şehvete, kimi şöhrete, kimi makama....doğru koşarlar.

  Batının ürettiği seri katiller listesine, Google den baktığımızda adam öldürme yolunda koşan ve servetini bu yolda harcayanlar bile varmış.

  Altına, petrole, otoriteye, hükmetmeye doğru koşanların başarısız serüvenleriyle dolu tarih sayfaları.

  Rabbimiz ise peygamberleri aracılığıyla nereye doğru koşulacağını haber verir:

  سَابِقُوا إِلَى مَغْفِرَةٍ مِنْ رَبِّكُمْ وَجَنَّةٍ عَرْضُهَا كَعَرْضِ السَّمَاءِ وَالْأَرْضِ أُعِدَّتْ لِلَّذِينَ آَمَنُوا بِاللَّهِ وَرُسُلِهِ ذَلِكَ فَضْلُ اللَّهِ يُؤْتِيهِ مَنْ يَشَاءُ وَاللَّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِيمِ

  “Rabbinizden bir mağfirete ve genişliği gök ile yer genişliği gibi olan, Allah'a ve peygam­berlerine iman edenlere hazırlanan, Cennete doğru ya­rış ya­pınız. Bu, Allah'ın dilediğine verdiği bir lütufdur. Al­lah büyük lütuf sa­hibidir.” (Hadid süresi ayet 21)

  وَسَارِعُوا إِلَى مَغْفِرَةٍ مِنْ رَبِّكُمْ وَجَنَّةٍ عَرْضُهَا السَّمَوَاتُ وَالْأَرْضُ أُعِدَّتْ لِلْمُتَّقِينَ

  “Rabbinizin mağfi­retine ve sakı­nanlar için hazırlanan, ge­nişliği gök­ler ve yer kadar olan cen­nete koşu­şun.” (Al-i Imran süresi ayet 133)

  Bu dünyada yönlerimiz ayrı olsa bile Müslüman-Kafir, herkesin gideceği yer belli ve ateist inkarcılar bile bu gerçeği inkar etseler de o son durağa gidiyorlar.

  Rabbimiz bu son durakta hayatımızın iyi olması için koşunun hedefini bize bildiriyor ve yol güzergahını “Sırat-ı Müstakim” olarak belirliyor.

  Kendisini cennet yolculuğuna göre ayarlayanların bu dünyaları da şerefli, izzetli, iffetli, huzurlu, güzel...bir hayat olur.

  Rabbimiz bunu şöyle haber verir:

  مَنْ عَمِلَ صَالِحًا مِنْ ذَكَرٍ أَوْ أُنْثَى وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْيِيَنَّهُ حَيَاةً طَيِّبَةً وَلَنَجْزِيَنَّهُمْ أَجْرَهُمْ بِأَحْسَنِ مَا كَانُوا يَعْمَلُونَ)

  “Erkek veya kadınlardan, kim mü'min olarak salih amel iş­lerse onu (dünyada) güzel bir hayatla yaşatırız ve onun (âhirette) mükâfa­tını yaptık­ları­nın en güzeliyle veririz.” (Nahl süresi ayet 97)

  Her gün namazımızın son oturuşunda okuduğumuz Kur’an dan bir dua olan “Rabbena atina fiddinya haseneten.../Rabbimiz iki dünyamızı güzel eyle....” duasına uyarak filimizle, eylemimizle de katılalım ve iki dünyamızı güzelleştirmek için İslam yolundan ayrılmamaya dikkat edelim.

  Yoksa bu dünyada şahsiyet kaybına uğrar, şerefsizlik cehenneminde yanarız, ahirette ise Cehennem.