ANA SAYFAKİTAPLARIM


  ZEİZM YAYILIYORMUŞ


  ZEİZM YAYILIYORMUŞ

  23/04/2018

  Bu topraklarda deizm de, ateizm de, ataizim de, komünizm de, kapitalizm de kök salamadı, salamaz da.

  Komünizmin ve de kapitalizmin kök salamadığını herkes gördü.

  Eski komünistler, şimdilerde camilerde birinci safı kimseye kaptırmıyorlar.

  Eski ataklıkları da işe yarıyor ve İslam dinine bir hakaret olsa ilk müdahale onlardan oluyor.

  Türkiye şartlarında en zengin seviyeye gelenlerimizden bazıları açıktan, kimseden çekinmeden İslami merkezlere yardım ettiği gibi, bazıları el altından veriyor.

  1982 yılında gittiğim bir büyük şehirde çok güzel hizmetleri olan çok yönlü bir hoca efendiyle birkaç gün sabah namazına kadar sohbetlerimiz olmuştu.

  O hoca efendi anlatmıştı: “Bu şehrin görünürde en zengini filan, bir gün beni buldu ve bir çanta para verdi. Bu parayla yapımı ağır aksak devam eden İmam-Hatip okulunun tamamlanmasını ve bu milletin kurtuluşunun bu yolla olacağını söyledi. Ben de ona “Sen masonik dernek olan filan derneğin başkanısın, biz o dernek üyelerinin gavur olduğu kanaatindeyiz, bu neyin nesi? dedim. O da “Karıştırma, al şu parayı okulu tamamla” dedi ve biz de Eylüle okulu yetiştirdik” o ise açılışa bile gelmediği gibi İmam-Hatip aleyhinde konuşmaları da kulağıma geldi” dedi.

  Test için, gazetelerin araştırma raporlarına değil, kendi çevrenize bakınız.

  Araştırmayı yapanlar, hangisinin öne geçmesini isterlerse soruyu ona göre sorarlar ve istedikleri cevabı verenleri öne çıkarırlar.

  Partilere araştırma yapıverenlere bakınız. Parayı veren kağıt üzerinde öne geçiyor.

  Bu günden itibaren beş gazete ve beş televizyon karar alsalar ve “Akreplere Sevgi” kampanyası başlatsalar.

  Bir hafta sürdürseler, güzel fotoğraflarını yayınlasalar, birkaç ilim adamıyla açıkoturum yaptırdıktan, halkın yüzde altmış sekizine duyurduktan sonra siyasilere mikrofon uzatsalar, “Karılıyorum, ben çok severim” gibi demeçler de verebilirler.

  Hatta bazı hayvan severlerimiz yaz gününde akreplerin hücumuna uğrayan Güneydoğu illerimize giderek onları öldürenlere karşı tepki verebilirler.

  Gazetecinin biri denesin, çıksın bir meydana ve “Beyefendi, ülkemizde Zeizm artıyormuş, siz ne dersiniz?” desin, bir çok adam “ben de Zeizmi destekliyorum” diyebilir.

  Bir kaç gün bu uyduruk haberleri televizyonda da uyduruk tartışmalarla devam ettirsinler ondan sonra birkaç tartışmatörümüz çok ciddi bir şekilde Zeizm’in açılımının “Zehir yiyip zıkkım kusanlar olduğunu, dünyanın her tarafında hızla yayıldıklarını, hortumculara yediklerini kan kusturma teşkilatı olduğunu anlatarak  bu konuya dikkat çekebilir, birkaç yazarımız da o haberleri köşesinde köpürtebilir.

  En iyi araştırma sokağınız, mahalleniz, köyünüz, çevrenizdir.

  Çevrenize dikkat ediniz, kim ne yaparsa yapsın dışlamayınız. Bozulanları derhal düzeltme işine giriniz, düzgün olanların devamını sağlayacak işler yapınız.